KLUB PISARSKI ONLINE

KOLEJNA EDYCJA KLUBU PISARSKIEGO W PAŹDZIERNIKU!

 

Pisarzem jest ten, kto pisze.

Pisanie to warsztat, to opowiadanie historii, pokazywanie świata, przekładanie doświadczenia na słowa.

Pisanie jest praktyczne. Jeśli chcesz pisać, musisz pisać.

Od marzenia o pisaniu, myślenia o pisaniu i czytania o pisaniu nie zostaje się pisarzem.

 

Jeśli chcesz pisać, to mam dla Ciebie coś najlepszego, coś co spowoduje, że pisanie na co dzień będzie obecne w Twoim życiu, przestanie być gościem, a stanie się domownikiem.

Klub Pisarski to społeczność osób, które chcą pisać: zacząć albo wrócić do pisania, albo po prostu chcą pisać więcej i lepiej.

Klub Pisarski to przestrzeń, w której będziesz się rozwijać, bo co tydzień dostaniesz maila z zadaniem pisarskim. Konkretnym, które możesz napisać nawet w ciągu pół godziny. A potem podzielić się swoim tekstem z pozostałymi osobami w klubie i przeczytać ich teksty. Skomentować je i dostać komentarze do swojego tekstu od innych uczestników Klubu.

Dzięki Klubowi Pisarskiemu przestaniesz czuć się ze swoim pisaniem samotnie. Bo wokół Ciebie będą ludzie, którzy nie tylko tak jak Ty chcą pisać, ale będzie w tym samym czasie pisać na te same tematy! Będą dla Ciebie zawsze dostępni – bo grupa na Facebooku będzie zawsze aktywna i zawsze będziesz mogła/mógł opublikować posta: o tym jak ci idzie, o tym, że masz blokadę, o tym co właśnie czytasz.

Jeśli wszędzie masz daleko, nie masz czasu, możliwości, żeby przyjeżdżać na warsztaty, w Klubie możesz być gdziekolwiek jesteś.

Jak to dokładnie działa?

Kiedy jesteś w klubie, dostajesz maila raz w tygodniu, w każdą środę. W co czwartym polecę ci do przeczytania książkę, z której wiele możesz się nauczyć, bo bez czytania nie ma pisania, a zadanie będzie z nią związane.

Kiedy jesteś w klubie, masz dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, w której możesz publikować swoje teksty – napisane zadania i czytać i komentować teksty innych.

Raz w tygodniu, w niedzielne wieczory, o 21:30, będę na żywo (live na Facebooku) odpowiadać na wasze pytania i podpowiadać co jeszcze możnaby zrobić z aktualnym zadaniem.

W Kubie czekają cię też linki do ciekawych tekstów o pisaniu, które poszerzą Twój pisarski świat i na pewno zainspirują Cię do kolejnych twórczych poszukiwań.

Klub nie jest kursem pisania, jest społecznością, którą kieruję poprzez cotygodniowe zadania, której celem jest pisarska praktyka i rozwój, ćwiczenia warsztatowe.

koszt: 100 zł wersja standardowa

Wersja VIP

Oprócz komentarzy innych uczestników chcesz też dostawać komentarze ode mnie? Teraz to możliwe! Specjalnie dla Ciebie stworzyłam wersję VIP Klubu, w której będę komentować Twoje zadania publikowane w grupie VIP na facebooku. Oczywiście będziesz też widzieć moje komentarze do postów innych i dalej będziesz mógł/mogła sama komentować wszystkie teksty. Dzięki temu będziesz wiedzieć co sądzę o Twoich tekstach i dostaniesz ode mnie indywidualne wskazówki jak pisać lepiej.

Liczba miejsc w wersji VIP jest ograniczona: 25.

Cena wersji VIP: 299

ZAPISZ SIĘ DO KLUBU I ZACZNIJ (WIĘCEJ) PISAĆ :)

 

Przeczytaj co o Klubi mówią uczestnicy poprzednich edycji:

Choć wiele jeszcze przede mną, to czuję już różnicę i rozwój w pisaniu, a wiem, że na tym nie skończę. Dziękuję za różnorodne zadania, które nieraz uwierały i nie pozwalały siedzieć wygodnie, ale dawały do myślenia i wiele uczyły. Za propozycje książek (bardzo mi się spodobał styl Zadie w Łowcy Autografów i z przyjemnością książkę wchłaniałam), za konkretne rozwiązania i za tą wspaniałą naturalność, dzięki której nie chce się odchodzić. Super, że robisz ten Klub! Dużo dla mnie zrobił i za jego sprawą ja dużo zrobiłam dla siebie i swojego pisania :)

Klub dał mi wiedzę, praktyczne rozwiązania, pomysły, motywację do regularnego pisania, możliwość oceny własnych tekstów i pracę nad nimi. I fajną atmosferę w klubie :)

Daje mi zrozumienie narzędzi używanych podczas procesu pisania. Pozwala kształtować mój styl i rozwijać w kierunkach, o których sama bym nie pomyślała, że mogą być ważne. Zwraca uwagę na elementy pisarskie, których pisarz używa na codzień, nie zdając sobie z nich sprawy.

Lubie, gdy jesteś z nami (live’y), dzięki temu wiem, że Ci na nas zależny i że to nie tylko wysyłasz maila z zadaniem. Jesteś częścią grupy, jesteś wśród nas. Lubię Twoje zaangażowanie, to, że pytasz i odpowiadasz, że Twoje wskazówki są trafne, że pomagają w napisaniu zadania. Każde zadanie jest wyzwaniem, bo gdy się pisze całość, nie myśli się o pojedynczych elementach/narzędziach. Uczestnictwo w klubie pozwala mi dostrzec moje braki i je szlifować :)

Klub sprawił, ze ocknęłam się z wieloletniego, twórczego letargu i przywrócił mi radość pisania.

Klub jest wspaniałym miejscem. Dzięki niemu czuję, że rozwinęłam się pisarsko. Dzięki tym wszystkim zadaniom wzbogaciłam swój warsztat, zaczęłam analizować czytane książki pod kątem warsztatu właśnie, zobaczyłam jak bogate i różnorodne jest nasze, klubowiczów/ek, podejście do tego samego zadania. Live`y były fenomenalne, ponieważ doprecyzowywały, o co chodzi w zadaniu, ale przede wszystkim dlatego, że przemycałaś w nich inne, dużo ważniejsze tematy! Pod ich wpływem zmieniałam postrzeganie mojego pisania. W końcu odważyłam się pomyśleć, że tak, pisanie to moja droga. Nieważne, dokąd mnie zaprowadzi ani czy w ogóle dokądś zaprowadzi. Być może zawsze będę pisać tylko do szuflady. Nieważne, że zapewne nie będę w ten sposób zarabiać na życie. Ważne, że już nie wyobrażam sobie nie pisać! Poza tym nauczyłam się, że to, co napiszę, nie musi być nawet dobre. To bardzo wyzwalające, świadomość, że będę pisać dobrze i źle. Dałam sobie prawo do „złego” pisania i już. Mario, dziękuję za te wszystkie cenne doświadczenia.

Klub jest motywacją do ćwiczenia stylu i pisania form, których nie stosuję na co dzień w pracy dziennikarza. Przyjemne jest przebywanie wśród ludzi, dla których pisanie i czytanie jest wartością. Doceniam, Mario, Twoją autentyczność, w tym co robisz. Mimo iż napisałam i wydałam 4 książki, sporo się w klubie pisarskim nauczyłam (także o sobie:)).