II otwarte wydarzenie o pisaniu

Jeśli lubisz czytać i pisać, jeśli twórczość jest dla Ciebie ważna i chcesz poznać inne twórcze osoby, usłyszeć ważne motywujące rzeczy, wyjść zainspirowany/a po uszy i po prostu dobrze się bawić – nie może Cię nie być 8 kwietnia wieczorem w Pauzie in Garden!

Jakiś czas temu zamarzyłam sobie zrobienie dużego otwartego wydarzenia o pisaniu, podczas którego osoby już piszące będą opowiadały o swoim pisaniu – o przeszkodach, które musiały pokonać i przekonaniach, które musiały zmienić, o tym dlaczego pisanie jest dla nich ważne, co im daje i w jaki sposób się w nim realizują. W zeszłym roku, 23 kwietnia 2016 roku, odbyło się Otwarte Wydarzenie o Pisaniu. Przyszliście tak tłumnie i przyjęliście mnie tak ciepło, nie mogłam go nie powtórzyć.

ZAPRASZAM CIĘ BARDZO NA II OTWARTE WYDARZENIE O PISANIU

8 kwietnia o 19.00 w Pauzie in Garden w Krakowie

Dlaczego je robię? 

Bo chcę, żeby osoby, które chcą pisać, ale tego nie robią, bo im się wydaje, że nie mogą, że zostaną ocenione, że ich mężowie i matki powiedzą „co to za fanaberie!” usłyszały ludzi którzy na przekór wszystkiemu piszą. Z serca, z głębi siebie, wkładając w nie dużo energii i siebie.

Chcę też, żeby wszyscy, którzy już piszą usłyszeli się nawzajem, docenili, zainspirowali, przybili sobie piątkę.

Chcę pokazać wam, sobie i całemu światu, że pisanie jest ważne. I że jest fajne!

Co się będzie działo podczas wieczoru? 

Absolwenci tegorocznej Szkoły Pisania Powieści przeczytają fragmenty książek, które piszą pod moim okiem. Waszych braw i wsparcia będą potrzebować: Błażej Cepil, Paulina Jóźwik, Ola Błaszczyk, Iza Janiszewska, Małgosia Baka, Maciek Maruszczak i Ewa Gralla.

Trzy osoby opowiedzą w rozmowie ze mną o swoim pisaniu. Wybrałam dla was tematy, które moim zdaniem są ważne.

O tym kiedy pisanie jest projektem, jak napisać książkę, która ma zarówno promować biznes jak i mieć ważną treść będę rozmawiać z Sylwią Królikowską.

Joanna Nałęcz w rozmowie ze mną opowie jak to jest po latach pracy jako tłumacz literatury pisać własną powieść, kiedy historia po prostu do Ciebie przychodzi i nie możesz jej powiedzieć „nie”.

Teresie Dymek zadam pytania o jej pisarską misję, dla której zrobiła już tak wiele, o jej niesamowitą determinację, o to jak sama się pisarsko edukuje i w jaki sposób zdobytą wiedzę wdraża w praktykę.

Będziecie mogli też usłyszeć całą prawdę o tym jak wygląda samodzielne pisanie po kursach pisania. Anna Bąk (http://annabakpisze.pl/category/o-pisaniu/) zaproponowała mi, że chętnie opowie o „życiu po Szkole Pisania Powieści”, co uznałam za świetny pomysł. Ania i Alina Krzeminska (http://www.pisarskaprzygoda.pl) skończyły Szkołę w zeszłym roku. Czy na coś im się to przydało? Jak wprowadzić w praktykę zdobytą wiedzę o pisaniu? Jak nie stracić motywacji kiedy kończą się zajęcia, a raczej co robić kiedy motywacja spada? Jak wygląda samodzielne pisanie pierwszej książki – bez zajęć, wsparcia redaktora i innych uczestników? Czy pisanie dotyczy tylko… pisania czy zmienia życie? O tym wszystkim opowiedzą dwie pisarki, niepokorne uczestniczki zeszłorocznej Szkoły, które nie raz i nie dwa zadawały mi trudne pytania, ale tym razem pytać je będę ja ;)

Bardzo ważnym punktem wieczoru będzie rozmowa z debiutantami – młodymi pisarzami, którym się udało wydać powieści w dużych wydawnictwach. O blaskach i cieniach debiutu, o tym jak wygląda współpraca ze znanym wydawcą, bez lukru i ściemy opowiedzą Aleksandra Zielińska, nominowana do Nagrody Conrada autorka dwóch powieści wydanych w WAB i Ahsan Ridha Hassan, absolwent absolwent pierwszej edycji Kursu Kreatywnego Pisania organizowanego przez Kraków Miasto Literatury UNESCO, który ma na swoim koncie współpracę już z trzema wydawcami.

W trakcie pisarskiej zabawy będziecie mogli wygrać książki.

Uczestnicy Klubu Pisarskiego Online zaprezentują swoje teksty, a cała publiczność będzie mogła w głosowaniu wybrać waszym zdaniem najlepszy.

Czeka cię muzyczna niespodzianka! Usłyszysz premierowe piosenki artysty z którym miałam wielką przyjemność współpracować nad tekstami. I jedna z piosenek ma mój tekst!! Przyznam, że to dla mnie bardzo ekscytujące! To prawdziwa niespodzianka, więc nic więcej nie mogę powiedzieć. Zapamiętaj jego pseudonim: Berg.

Śledź stronę wydarzenia na Facebooku!

Czeka Cię kwietniowy wieczór, jeśli nie ciepły wiosną, to na pewno bardzo ciepły skrzącymi się pomysłami, serdecznością i opowieściami prosto z serca. 

Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich, całkowicie darmowe i nie wymaga zapisów.

Partnerem wydarzenia jest Kraków Miasto Literatury UNESCO oraz wydawnictwa WAB (Grupa Foksal) i Genius Creations.

To co, będziesz? podpis2

 

Zeszłoroczne Otwarte Wydarzenie o Pisaniu odbyło się 23 kwietnia 2016 roku.

Przed tłumną publicznością w krakowskiej Pauzie in Garden wystąpiło wiele osób:

finalistki Szkoły Pisania Powieści czytały fragmenty swoich książek,

8 pisarek opowiadało o swojej drodze twórczej: przełamywaniu przekonania, że pisać mogą tylko specjalne osoby obdarzone „talentem”; nadawaniu pisaniu priorytetu; poddaniu się pisaniu, historii która przychodzi i pragnie być opowiedziana i czerpaniu radości z twórczości pisarskiej,

a o świecie wydawniczym i o tym jakich książek poszukują wydawnictwa opowiadał redaktor Wydawnictwa Literackiego, Paweł Ciemniewski.

Publiczność wzięła też udział w zabawie literackiej i miała szansę wygrać książki Wydawnictwa Literackiego, które było partnerem wydarzenia.

Ja denerwowałam się tylko na początku, a cały wieczór był naprawdę bardzo udany. Zobacz na zdjęciach autorstwa cudownej Marty Piskorek.

A tutaj jest archiwalna strona wydarzenia na Facebooku.