PISZ I KROPKA! Kurs pisania powieści

PISZ I KROPKA! Kurs pisania powieści

Pisanie powieści to nie bułka z masłem. Trzeba znaleźć historię i umieć ją opowiedzieć. Ani jedno ani drugie nie przychodzi samo. Kurs stworzyłam z myślą o wszystkich, którzy tak jak ja kochają książki. Chcieliby napisać własną, w najbliższej przyszłości albo kiedyś, kiedy będą na to gotowi. To nie jest kurs teoretyczny ani seria wykładów o pisaniu. Zajęcia są praktyczne, bo z każdych wyjdziesz z zapisanymi kartkami!

Może masz już napisaną połowę powieści i nie wiesz co dalej. Albo dopiero zaczynasz, marzysz o tym, żeby pisać, ale wydaje ci się to niemożliwe. W jednym i drugim przypadku ten kurs jest dla ciebie.

 

Dowiesz się jak dobrać narrację do twojej opowieści, jak sprawić, żeby bohater był bardziej żywy a mniej papierowy i co zrobić żeby twoje dialogi brzmiały jak prawdziwa rozmowa.

Znajdziesz inspirację do pisania, może okaże się, że chcesz pisać jednak coś innego albo właśnie wpadniesz na genialny pomysł?

Poznasz ludzi, którzy tak jak ty chcą pisać i wiedzą co to znaczy myśleć wciąż o perypetiach bohatera.

 

Kurs będzie miał dwa etapy, pomiędzy nimi będzie czas na twoją pracę indywidualną. W pierwszej części dowiesz się wiele na temat tworzenie tekstów. W drugiej będziemy pracować na tekście, który napiszesz, zmieniać go, ulepszać, poprawiać. Kurs zakończysz z gotowym tekstem – niezależnie od tego, czy to będzie to dokładny opis twojej postaci, opowiadanie, czy trzy rozdziały twojej książki!

Spotkamy się sześć razy, za każdym razem na 3 godziny. Dodatkowo każdy uczestnik spotka się ze mną w cztery oczy, żeby rozmawiać tylko o jego pisaniu.

 

W programie:

Fabuła a akcja. Czym się różnią? Skąd wiedzieć, czy fabuła jest ciekawa?

Bohater – dlaczego dynamiczny jest lepszy niż statyczny i jak popchnąć go do działania.

Narracja – rodzaje i plusy i minusy każdej z nich. Jaką wybrać narrację.

Konstrukcja dobrego dialogu. Dlaczego moi bohaterowie przemawiają zamiast mówić?

Opisy wnętrz, postaci, pogody… Jak sprawić, żeby były ciekawe.

Scena. Jak sprawić, żeby czytelnik chciał ciągle czytać dalej.

Budowanie atmosfery w powieści.

Proces pisania, wewnętrzny krytyk i inne pisarskie kłopoty.

Prace domowe.
Co zrobić żeby wydać książkę? – porady dotyczące rynku wydawniczego.

I dużo więcej!

 

IDZIESZ NA WARSZTAT?

Zapisz się! Liczba miejsc ograniczona.

IDĘ!