SPOTKAJ SIĘ ZE MNĄ

Przez ostatnie lata spotkałam się z kilkoma setkami osób piszących lub chcących pisać. Byli to zarówno pisarze, dziennikarze, naukowcy, poeci jak i pedagodzy, artyści i inżynierowie. Łączyło ich jedno: pisanie jest dla nich ważne, ale mają z nim jakiś kłopot.

Część z nich marzyła o pisaniu od dawna, ale z jakiegoś powodu nie potrafiła się za nie zabrać, część miała bardzo konkretny pomysł na powieść i nie wiedziała od czego zacząć, część pisała od wielu lat i chciała wyjść ze swoim pisaniem z szafy. Zgłaszają się do mnie osoby, które chcą napisać książkę z potrzeby serca i takie które chcą na niej zarobić i dowiedzieć się jak funkcjonuje rynek książki.

Na spotkania przychodzili też blogerzy, którzy nie myślą o książce, chcą tylko lepiej pisać.

Mimo że rozmawiałam i pomagałam tak wielu osobom, to nie było dwóch takich samych spotkań. Bo nawet jeśli pisarskie kłopoty czasami są podobne, to każdy jest inny i nie istnieje jeden uniwersalny schemat rozwiązania.

Każde spotkanie jest inne, jedyne w swoim rodzaju, osobne. To jak wyglądać będzie nasze spotkanie zależy też od Ciebie – od tego kim jesteś, jak lubisz rozmawiać i co dla Ciebie jest ważne.

Możesz się do mnie zgłosić z każdym problemem dotyczącym twórczości, a ja postaram się Ci pomóc. Może odnajdujesz się w którychś z kłopotów o których napisałam na początku, a może jest to coś zupełnie innego – z czymkolwiek chcesz do mnie przyjść po prostu mi o tym napisz!

Przed spotkaniem zadam Ci kilka pytań i poproszę o przesłanie tekstów (ich rodzaj zależy od tego o czym chcesz porozmawiać) i twoich pytań do mnie (jeśli będziesz je mieć).

Przygotuję się do naszej rozmowy i przyjdę z propozycjami rozwiązań, może pomysłami na ćwiczenia dla Ciebie, odpowiedziami na pytania. Oczywiście w trakcie może pojawić się mnóstwo nowych, bo nasza rozmowa będzie żywa – nie planuję dokładnie jej przebiegu, więc wszystko może się zdarzyć.

Jeśli chcesz wydać książkę, postaram się ocenić jej szanse rynkowe. Będę z Tobą szczera, bo chcę żeby Twoja książka była jak najlepsza. Zależy mi na twojej satysfakcji i na dobrym tekście. Odpowiem na wszystkie pytania, żadne nie jest złe ani głupie. Rozwieję twoje wątpliwości i znajdę rozwiązanie na pisarskie kłopoty.

Zdecydowanie wolę spotkania na żywo – nie da się osiągnąć porozumienia które rodzi się między osobami siedzącymi przy stole przez internet. Ale może mieszkasz na drugim końcu świata i do Krakowa albo Warszawy masz bardzo daleko, albo akurat ja wtedy będę w podróży  – wtedy możemy spotkać się na Skypie.

Czekam na Twój list! 

mariakula@mariakula.com

Koszt spotkania: 300 zł

W cenie spotkania czytam max. 1 arkusz tekstu (czyli 40 tys. znaków ze spacjami, to jest około 20 stron znormalizowanego maszynopisu)

PeRyPeTie_marzec2016_061