PISARSKA NIEDZIELA

PISARSKA NIEDZIELA

Wyobraź sobie niedzielę, kiedy wstajesz rano i idziesz na pisarskie zajęcia. Na cały dzień. Już po drodze myślisz o pisaniu, jak dziś będzie i co napiszesz. A potem wchodzisz do sali i zanurzasz się w pisanie.

Piszesz teksty, bo będą ćwiczenia pisarskie. Nie zastanawiasz się co napisać, słowa przychodzą, bo dostajesz zadanie do napisania. Słuchasz jak to samo zadanie zrealizowali inni i odkrywasz jak inspirujące jest słuchanie tekstów innych osób.

Wszyscy, którzy są w sali automatycznie stają ci się choć trochę bliscy, bo wszyscy chcecie tego samego: pisać. Nikt tam nie uważa, że pisanie to fanaberia, że skoro nie masz „talentu” to to jest strata czasu. Twoje pisanie jest na serio, jest ważne. Co nie oznacza, że nie można się śmiać. Chwilami umierasz ze śmiechu i czujesz się tak dobrze wśród ludzi, którzy tak jak ty lubią pisać.

Z niektórymi nie możesz się nagadać i na szczęście jest przerwa w ćwiczeniach, na obiad. A jeśli czujesz, że to za dużo, to po prostu idziesz na obiad swoją ścieżką. Odpoczywasz i myślisz dalej, pewnie też o pisaniu.

Wyciągasz z zapomnianych zakamarków zakurzonych bohaterów i pisarskie marzenia – bo czujesz, że tutaj mają rację bytu. Całe popołudnie piszesz znów.

Wracasz do domu jak na skrzydłach, chociaż głowa ci paruje, a palce bolą od ściskania ołówka.

I co, chcesz przyjść?

Pisarska Niedziela jest dla wszystkich: tych, co piszą od niedawna, piszących od dawna i dla tych, którzy chcieliby pisać, ale nie wiedzą od czego zacząć. Dla blogerów, piszących fantastykę, dziennikarzy, lubiących fikcję i non-fiction.

Podczas pisarskiej niedzieli będzie czas na pisanie, słuchanie i rozmawianie o pisaniu.

Nie potrzebujesz nic, nawet notesu, bo kartki i ołówek dostaniesz ode mnie.

Nie potrzebujesz mieć żadnych umiejętności ani doświadczenia.

Pisarskie Niedziele będą cykliczne, więc będziesz mógł/a spotkać starych pisarskich znajomych!

 

IDZIESZ NA WARSZTAT?

Zapisz się! Liczba miejsc ograniczona.

IDĘ!