Alina Krzemińska

Książki to przenośna magia. To słowa Stephena Kinga, a ja w pełni się z nim zgadzam. Gdy otwieram książkę, czuję się jak Alicja, gdy stanęła przed lustrem. Wystarczy wyciągnąć rękę, dotknąć palcami szyby i… natychmiast znajduję się po drugiej stronie. W nieznanym mi świecie, w którym czeka na mnie nowa przygoda. To samo dzieje się, gdy piszę. Nie wymyślam moich opowieści, ani ich zakończeń. Odkrywam je. Poznaję bohaterów, wędruję z nimi, drżę o ich losy, jak o mój własny.

Lubię opowieści, które rozweselają, wzruszają, prowadzą zakolami absurdu, w głąb tajemnic, ukrytych znaczeń lub rollercoasterem pomiędzy intrygami. Są też takie opowieści i przygody, po których nie jestem już taka, jak dawniej. Te kocham najbardziej. Inspirują, poruszają ukryte w sercu struny, pomagają sięgnąć głęboko w siebie po odwagę, siłę, nowe spojrzenie na siebie i świat wokół.

Jako terapeutka i trenerka, podczas warsztatów rozwojowych, pracuję z opowieściami i motywem Podróży Bohatera. Każdy człowiek skrywa własne historie. Wiem, że opowiedziane, napisane czy wyśnione, mają moc transformacji, uzdrawiania zranień i inspirowania innych. Wiem też, że nikt nie opowie twojej historii tak, jak ty.

Podczas warsztatów pisarskich zaproszę cię do świata pełnego magii i nieoczekiwanych wydarzeń ;) Pokażę ci tajemne korytarze pisarstwa i nauczę znajdywać ukryte drzwi prowadzące do nowych opowieści. Tak, by twoje pisanie stało się barwne, fascynujące i wciągające. Do zobaczenia :)

Kraków i Wrocław

 

Czytaj i śledź Alinę: Blog | Facebook 

 

Przeczytaj artykuły:

DZIESIĘĆ ZDAŃ W TYGODNIU

NIEZWYKŁA PRZYGODA PISANIA

PISARZ I JEGO NOTATNIK

CO PIJĄ TWOI BOHATEROWIE

CO ŁĄCZY NEILA GAIMANA, TERREGO PRATCHETTA I DOUGLASA ADAMSA?