KLUB PISARSKI ONLINE

START 12 LIPCA!

 

Pisarzem jest ten, kto pisze.

Pisanie to warsztat, to opowiadanie historii, pokazywanie świata, przekładanie doświadczenia na słowa.

Pisanie jest praktyczne. Jeśli chcesz pisać, musisz pisać.

Od marzenia o pisaniu, myślenia o pisaniu i czytania o pisaniu nie zostaje się pisarzem.

 

Jeśli chcesz pisać, to mam dla Ciebie coś najlepszego, coś co spowoduje, że pisanie na co dzień będzie obecne w Twoim życiu, przestanie być gościem, a stanie się domownikiem.

Klub Pisarski to społeczność osób, które chcą pisać: zacząć albo wrócić do pisania, albo po prostu chcą pisać więcej i lepiej.

Klub Pisarski to przestrzeń, w której będziesz się rozwijać, bo co tydzień dostaniesz maila z zadaniem pisarskim. Konkretnym, które możesz napisać nawet w ciągu pół godziny. A potem podzielić się swoim tekstem z pozostałymi osobami w klubie i przeczytać ich teksty. Skomentować je i dostać komentarze do swojego tekstu od innych uczestników Klubu.

Dzięki Klubowi Pisarskiemu przestaniesz czuć się ze swoim pisaniem samotnie. Bo wokół Ciebie będą ludzie, którzy nie tylko tak jak Ty chcą pisać, ale będzie w tym samym czasie pisać na te same tematy! Będą dla Ciebie zawsze dostępni – bo grupa na Facebooku będzie zawsze aktywna i zawsze będziesz mogła/mógł opublikować posta: o tym jak ci idzie, o tym, że masz blokadę, o tym co właśnie czytasz.

Jeśli wszędzie masz daleko, nie masz czasu, możliwości, żeby przyjeżdżać na warsztaty, w Klubie możesz być gdziekolwiek jesteś.

W tej edycji Klubu zadania będą wybrane z II edycji Klubu z 2017 roku.

Jak to dokładnie działa?

Kiedy jesteś w klubie, dostajesz maila raz w tygodniu, w każdy piątek, przez 7 tygodni.

Kiedy jesteś w klubie, masz dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, w której możesz publikować swoje teksty – napisane zadania i czytać i komentować teksty innych.

Raz w tygodniu, w poniedziałkowe wieczory, o 2o:30, na żywo (live na Facebooku, w grupie Klubowej) jedna z prowadzących Trenerek: Joanna Nałęcz lub Anna Kopaczewska będą odpowiadać na wasze pytania i podpowiadać co jeszcze można zrobić z aktualnym zadaniem.

W Kubie czekają cię też linki do ciekawych tekstów o pisaniu, które poszerzą Twój pisarski świat i na pewno zainspirują Cię do kolejnych twórczych poszukiwań.

Klub nie jest kursem pisania, jest społecznością, którą kieruję poprzez cotygodniowe zadania, której celem jest pisarska praktyka i rozwój, ćwiczenia warsztatowe.

koszt: 149 zł wersja standardowa

Wersja VIP

Oprócz komentarzy innych uczestników chcesz też dostawać komentarze od moich Trenerek? Teraz to możliwe! Specjalnie dla Ciebie stworzyłam wersję VIP Klubu, w której Trenerki Pisania: Joanna Nałęcz, Anna Kopaczewska i Urszula Szegda-Tomczyk będą komentować Twoje zadania publikowane w grupie VIP na facebooku. Oczywiście będziesz też widzieć ich komentarze do postów innych i dalej będziesz mógł/mogła sama komentować wszystkie teksty. Dzięki temu będziesz wiedzieć co Trenerki sądzą o Twoich tekstach i dostaniesz od nich indywidualne wskazówki jak pisać lepiej.

Liczba miejsc w wersji VIP jest ograniczona: 20.

Cena wersji VIP: 349 zł

 

 Klub zacznie się 12 lipca i potrwa do 30 sierpnia, czyli dostaniesz ode mnie 7 zadań, napiszesz 7 tekstów i weźmiesz udział w 7 live video!

 

 ZAPISZ SIĘ

 

Przeczytaj co o Klubi mówią uczestnicy poprzednich edycji:

Choć wiele jeszcze przede mną, to czuję już różnicę i rozwój w pisaniu, a wiem, że na tym nie skończę. Dziękuję za różnorodne zadania, które nieraz uwierały i nie pozwalały siedzieć wygodnie, ale dawały do myślenia i wiele uczyły. Za propozycje książek (bardzo mi się spodobał styl Zadie w Łowcy Autografów i z przyjemnością książkę wchłaniałam), za konkretne rozwiązania i za tą wspaniałą naturalność, dzięki której nie chce się odchodzić. Super, że robisz ten Klub! Dużo dla mnie zrobił i za jego sprawą ja dużo zrobiłam dla siebie i swojego pisania :)

Klub dał mi wiedzę, praktyczne rozwiązania, pomysły, motywację do regularnego pisania, możliwość oceny własnych tekstów i pracę nad nimi. I fajną atmosferę w klubie :)

Klub Pisania Online to nie szkółka, w której nauczyciel chwali i głaszcze po główce. To uniwersytet pisarskiego życia, gdzie niektóre zadania będą gilgotać kreatywność a inne wychłoszczą twoje ego. Znajdziesz w nim tematy, które cię ucieszą i takie, które wyrwą z ciebie jęk rozpaczy. Poczujesz dyskomfort i uniesienie – czasem jednocześnie. W chwilach zwątpienia bezpieczną przystań stanowią Live z Marią, gdy spokojnym głosem podaje ci tratwę wiedzy, która unosi cię na wzburzonym morzu pisarskiej niepewności. Jeśli przyjmiesz narzędzia, jakie oferuje Maria, wyjdziesz z Klubu bogatsza o masę doświadczeń, gotowa na kolejne przygody.

Daje mi zrozumienie narzędzi używanych podczas procesu pisania. Pozwala kształtować mój styl i rozwijać w kierunkach, o których sama bym nie pomyślała, że mogą być ważne. Zwraca uwagę na elementy pisarskie, których pisarz używa na codzień, nie zdając sobie z nich sprawy.

Lubie, gdy jesteś z nami (live’y), dzięki temu wiem, że Ci na nas zależny i że to nie tylko wysyłasz maila z zadaniem. Jesteś częścią grupy, jesteś wśród nas. Lubię Twoje zaangażowanie, to, że pytasz i odpowiadasz, że Twoje wskazówki są trafne, że pomagają w napisaniu zadania. Każde zadanie jest wyzwaniem, bo gdy się pisze całość, nie myśli się o pojedynczych elementach/narzędziach. Uczestnictwo w klubie pozwala mi dostrzec moje braki i je szlifować :)

Klub sprawił, ze ocknęłam się z wieloletniego, twórczego letargu i przywrócił mi radość pisania.

Klub jest wspaniałym miejscem. Dzięki niemu czuję, że rozwinęłam się pisarsko. Dzięki tym wszystkim zadaniom wzbogaciłam swój warsztat, zaczęłam analizować czytane książki pod kątem warsztatu właśnie, zobaczyłam jak bogate i różnorodne jest nasze, klubowiczów/ek, podejście do tego samego zadania. Live`y były fenomenalne, ponieważ doprecyzowywały, o co chodzi w zadaniu, ale przede wszystkim dlatego, że przemycałaś w nich inne, dużo ważniejsze tematy! Pod ich wpływem zmieniałam postrzeganie mojego pisania. W końcu odważyłam się pomyśleć, że tak, pisanie to moja droga. Nieważne, dokąd mnie zaprowadzi ani czy w ogóle dokądś zaprowadzi. Być może zawsze będę pisać tylko do szuflady. Nieważne, że zapewne nie będę w ten sposób zarabiać na życie. Ważne, że już nie wyobrażam sobie nie pisać! Poza tym nauczyłam się, że to, co napiszę, nie musi być nawet dobre. To bardzo wyzwalające, świadomość, że będę pisać dobrze i źle. Dałam sobie prawo do „złego” pisania i już. Mario, dziękuję za te wszystkie cenne doświadczenia.

Klub jest motywacją do ćwiczenia stylu i pisania form, których nie stosuję na co dzień w pracy dziennikarza. Przyjemne jest przebywanie wśród ludzi, dla których pisanie i czytanie jest wartością. Doceniam, Mario, Twoją autentyczność, w tym co robisz. Mimo iż napisałam i wydałam 4 książki, sporo się w klubie pisarskim nauczyłam (także o sobie:)).

Klub spowodował, że inaczej patrzę na sztukę i na to, co mnie otacza. Bardziej zwracam uwagę na to, co dookoła mnie. Ostatnio zastanawiałam się idąc miastem jakbym je opisała.

Przed wstąpieniem do Klubu nie wiedziała, czy to moje całe „pisanie” , które uprawiam amatorsko kilka już dobrych lat (żeby nie zwariować, jakoś uporządkować myśli albo po prostu dlatego, że KOCHAM literaturę, ma jakiś sens. Nie byłam pewna, czy moje teksty nie są zwykłe, nudne i po prostu pełe cliche. Klub dał mi możliwość dyskusji, konfrontacji ale i otwarł mi oczy na wiele aspektów pisania.

Klub dał mi inspirację, nowe sceny i wątki w powieści, nową perspektywę na niektóre tematy, eksperymenty ze stylem i formą, szersze spojrzenie, naukę analitycznego czytania, kontakty z ludźmi dzielącymi tę samą pasję, odwagę w pokazywaniu swoich tekstów, dużo radości i zabawy.

Klub dał mi wiarę w siebie, narzędzia do tworzenia ciekawszych tekstów.

Klub jest świetną formą nauki i praktyki. Jest bardzo inspirujący, daje możliwość eksperymentowania i poznania odbioru innych. Bezcenna jest też możliwość czytania tekstów innych pisarzy na te same zadane tematy. Są tak różnorodne! :) Dzięki nim uczę się nieporównywalnie więcej, niż tylko na własnych tekstach!

 Ten klub to był dla mnie taki strzał w dziesiątkę. Na pewno będzie mi go brakowało, choć nie zawsze wyrobiłam się z zadaniem.

Klub jest super, bo co tydzień podsuwa jakąś niespodziankę do napisania ;)

Ten Klub daje moc. I to nie jest przesadzona opinia – nie tylko pozwala rozwinąć warsztat (albo jak w moim przypadku czegokolwiek o warsztacie się dowiedzieć), ale przede wszystkim daje możliwość obcowania z oczytanymi, ciepłymi, serdecznymi, strasznie wspierającymi ludźmi. Zupełna odskocznia od rzeczywistości!