Kurs pisania o podróżach na Sycylii

 

Po 6 edycjach Kursu Pisania o Podróżach W Drodze zapraszam na specjalny,

wyjazdowy kurs na Sycylii!

 

Sycylia to moje miejsce na Ziemi, mój prywatny raj, którym chcę się podzielić, ale który też jest wspaniałym miejscem, żeby uczyć się pisać. Bo gdzie lepiej uczyć się pisania o podróżowaniu jeśli nie w podróży?

Zwiedzimy ruiny starożytnego miasta z teatrem Segesta, będziemy przeciskać się przez tłum na targach w Palermo: Ballaro w dzień i nocnym Vucciria w Palermo, zanurkujemy do przeźroczystego morza, zjemy to co Sycylia ma najlepsze i niepowtarzalne, bo sycylijska kuchnia to cudowny miks włoskiej i arabskiej, zgubimy się we mgle w Erice, miasteczku na szczycie Góry. Na jeden dzień zamieszkamy w domu sycylijskich muzyków na zamku! A potem o tym wszystkim będziemy pisać, bo do każdego wyjazdu i miejsca będą pisarskie zajęcia i zadania.

 

 

Jak zupełnie inaczej będzie uczyć się pisania na plaży, w cieniu figowca w maleńkiej rodzinnie trattorri, siedząc na krawężniku pod Teatro Massimo. Będziesz chłonąć świat, przetwarzać go przez Twoją głową i sercę i pisać o tym czego doświadczasz. O zapachach, smakach, słońcu, spalonej ziemi, o tym jak brzmi sycylijski na ulicy.

 

 

PROGRAM PISARSKI:

Jak pisać o jedzeniu i doświadczeniach zmysłowych. Liście i trawa będą w twoim tekście bardziej zielone, owoce pełniejsze soku, kawa będzie pachnieć prosto z kartki. Głośna ulica będzie hałasować z Twojego tekstu. Twój czytelnik nie będzie chciał przestać czytać, a ty pisać.

Jak pokazać tłum, tłok, jak zarządzać sceną żeby czytelnik mógł poczuć obecność nie tylko Twoją, ale każdego człowieka, którego spotykasz. Jak pisać świetne sceny zbiorowe.

Jak pisać o historii miejsc, żeby nie wiało nudą? Świadome połączenie przygodowej akcji z informacjami historycznymi to umiejętność, która w pisaniu o podróżach jest niezbędna.

Jak świadomie budować scenę, to jest scena, z jakich składa się elementów?

Budowanie nastroju, czyli jak zabrać czytelnika w podróż nawet kiedy nie ruszy się z fotela. Nauczysz się pisać tak, że twój czytelnik powędruje z Tobą nie tylko po Sycylii ale gdziekolwiek potem go zabierzesz.

 

 

GDZIE I KIEDY:

DATA: 23 – 28 maja 2018 r.

23 maja przyloty

24 – 27 całodniowy kurs pisarski w terenie

28 – wyloty

MIEJSCE: zachodnie wybrzeże Sycylii, mieszkamy w Terrasini, miasteczku pod Palermo

KOSZT: 1690 zł

(można płacić w ratach)

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA: 10

 

Cena obejmuje:

4-dniowy zaawansowany kurs pisarski

5 noclegów (od 23 do 27 maja) ze śniadaniem w 2- lub 3- osobowym apartamencie z łazienką i aneksem kuchennym w klimatycznym airbnb z tarasem

przejazdy samochodem, codziennie inna wycieczka

pobyt i obiad na zamku

odbiór i zawiezienie na lotnisko

opieka miejscowego przewodnika, niezastąpionego Pierluigi Greco

Cena nie obejmuje:

dojazdu – polecam loty do Palermo z Krakowa, Warszawy, z przesiadką, skyscanner wyszukuje je doskonale,  z Wrocławia są loty bezpośrednie. Można też przylecieć do Trapani, ale wtedy trzeba dojechać do Palermo.

obiadów i kolacji – oprócz obiadu na zamku

 

ZAPISY: [email protected]

 

Sycylia i ja czekamy na Ciebie!