Kurs Pisania Powieści. Poziom 1.

 

Kurs online jak zacząć pisać powieść

 

Uczę pisania powieści od lat. Najpierw była praca w wydawnictwie, potem kursy pisania powieści, potem półroczna Szkoła Pisania Powieści z rekrutacją, za każdym razem 5 chętnymi osobami na jedno miejsce, a pomiędzy cały czas praca indywidualna, w sumie w z kilkudziesięcioma osobami. Teraz przyszedł czas na kurs online – dla wszystkich, którzy do Krakowa mają za daleko, którzy wolą uczyć się sami niż w grupie, którzy z wielu powodów nie trafili na kursy albo do Szkoły, mimo że chcą nauczyć się podstaw powieściowych.

Uczę według autorskiego programu, który stworzyłam na bazie moich redaktorskich doświadczeń. Program się sprawdza, a ja cały czas go poprawiać, ulepszam, bo przecież się rozwijam.

KURS PISANIA POWIEŚCI. POZIOM 1. to kurs podstawowy

Jest dla Ciebie jeśli:

Chcesz zabrać się za pisanie powieści, ale nie wiesz od czego zacząć.

Masz trochę wiedzy, ale jest bardzo chaotyczna i potrzebujesz sobie wszystko ułożyć.

Masz za sobą kilka prób napisania powieści zakończonych fiaskiem.

Czujesz, że to jest moment kiedy naprawdę chcesz zabrać się za pisanie.

Potrzebujesz wiedzy, bo zaczynasz, ale nie wiesz co dalej.

Potrzebujesz inspiracji, bo brak ci pomysłów.

Potrzebujesz motywacji, bo wiesz jak pisać, ale wciąż brakuje ci czasu i chęci.

Co dostaniesz w kursie?

24 lekcje pisania w trakcie których poprowadzę cię przez powieściowy świat za rękę.

Konkretną, usystematyzowaną wiedzę.

Ćwiczenia do zrobienia, dzięki którym krok po kroku zaczniesz pisać.

Video, w których wyjaśniam bardziej zawiłe kwestie.

Mnóstwo inspiracji do pisania.

Motywację, żeby nie rzucić powieści w kąt!

Udział na zawsze w grupie na FB poświęconej kursowi, to znaczy, że nawet kiedy kurs się skończy, nadal możesz pisać w grupie, czytać komentarze i uczyć się z kolejnymi osobami, które robią kurs na bieżąco

Spotkania live video ze mną, w których odpowiem na wszystkie Twoje pytania! I tak samo będą dla Ciebie dostępne nawet po tym jak skończysz kurs.

W programie:

Od czego zacząć?

Skąd czerpać pomysły na fabułę.

Jak sobie radzić z kryzysami.

Konstrukcja bohatera, jak go stworzyć, jak z nim pracować,

Jak pokazać bohatera w akcji.

Opisy – czemu są ważne i jak je pisać.

Jak zbudować scenografię do powieści.

Czym różni się fabuła od akcji i czemu musisz to wiedzieć.

Rodzaje narracji, którą wybrać i dlaczego.

Jak pisać dynamicznie i jak napisać szybką scenę.

Konstrukcja powieści – czemu moim zdaniem punkty kulminacyjne są do bani.

Jak pracować nad swoim stylem.

Kurs trwa 12 tygodni,

Lekcja ląduje w Twojej skrzynce w każdy poniedziałek i czwartek o 12.

 

Cena: 1099 zł

 zapisz się!

 

Przeczytaj co o kursie myślą uczestnicy poprzedniej edycji:

Było mnóstwo ćwiczeń, ciekawych tekstów i wszystko zostało wyjaśnione prosto bez zadęcia. Czasem nawet dowcipnie. ;)

Kurs był bardzo pomocny, dzięki zwartym w nim wskazówkom uświadomiłam sobie, że piszę trochę bez celu, a pisanie bez celu nie ma sensu. W prosty sposób przekazana została konkretna wiedza, w jaki sposób konstruować historię, jaką chcę opowiedzieć. Bez teorii typu „climax’, „punk kulminacyjny”, „przemiana bohatera” podawanych „na sucho” i bez polotu.

 

Podobał mi sie układ graficzny tekstu, ćwiczenia w pdf oraz video. Pomimo objetości materiału, z lekcji nie wiało nudą i nie czułam się przytłoczona ilościa materiału.

 

Video to bardzo dobry pomysł. Szybko i przyjemnie omówiała Pani zagadnienia, które w formie „do czytania” może nie byłyby tak ciekawie przedstawione. I do tego wykład w plenerze, relaks i zabawa.

Dowiedziałam się, jak ugryźć tego słonia!

Z wiadomości od uczestników:

Właśnie zapoznałam się z drugą lekcją kursu i śpieszę Ci donieść, że jestem pod ogromnym wrażeniem Twojego profesjonalizmu. WOW. Kurs jest przemyślany i przygotowany najdrobniejszym szczególe. Każda lekcja to bomba atomowa wiedzy pisarskiej, a sposób jej podania … Och! Wyborne ciasto z kremem na kryształowym spodku! Oblizuję się na samą myśl co z tego wyjdzie.
Maria, sama jestem trenerem (oczywiście w mojej branży) tym bardziej doceniam kunszt tego co przygotowałaś. Świetnie czyta się Twoje maile, których estetyka uprzyjemnia chwile spędzone przed komputerem. Filmy, w których opowiadasz krok po kroku jak wykonać swoją pracę dobrze, oglądam z rozdziawioną paszczą i notesem pełnym notatek. Dokonałaś niemożliwego. Po dwóch lekcjach napisałam więcej niż przez całe swoje życie. Uświadomiłam sobie też jak wiele pracy przede mną i jak niedorzeczne były moje wcześniejsze pytania.
Zabieram się do dalszej pracy.
Dziękuję,
Pati

Czuję już po pierwszej lekcji, że Pani kurs pisania powieści jest czymś absolutnie wyjątkowym. Jestem po dwu pierwszych ćwiczeniach. Nagle napisałam tekst pod wpływem zdjęcia, bo choć sama fotografuję, nigdy nie wpadłam na to, by mogło to być źródłem pisarskiej inspiracji…
Dziś siedzę z moim bohaterem. Noszę go w sobie od roku, ale chyba tchórzyli i nie chciałam go poznać, dziś robię Pani ćwiczenie i nagle wiem, jaką pije kawę i wiem, że jest pisarzem. Odkładam to ćwiczenie i wracam. Pozwalam się otworzyć na ten proces, jestem ciekawa i pełna nadziei, że uda mi się wyjść poza krótką formę, którą uprawiam…

Dziękuję

Aga Krzyżanowska

Cieszę się, że wszystkie linki będą aktywne nawet po zakończeniu naszych lekcji.

Już teraz wiem, że będę wracać zarówno do filmów, jak i ćwiczeń.

Z tej perspektywy patrząc, cena za kurs kurczy się w oczach niczym wełniany sweter po odwirowaniu.

Ania

 

Właśnie przeczytałem czwartą lekcję i obejrzałem video, i znowu jeszcze szerzej otworzyły mi się oczy, co dzieje się za każdym razem po otrzymaniu kolejnego maila od Pani. Z każdym mailem zresztą mam wrażenie, jakbym odkrywał nieznaną mi dotąd prawdę. (… ) Naprawdę książka zaczyna żyć. Powiem tylko jedno, że lekcje to czysta rewelacja i z niecierpliwością czekam na następne.

Marcin