NAPISZ ZE MNĄ KSIĄŻKĘ

Pracę nad książką zaczynam spotkaniem.

Przed  nim czytam wszystko, co masz napisane – niezależnie od tego czy to już pół książki, czy tylko parę stron i pomysł na całość.

Późniejsza praca przebiega zupełnie inaczej jeśli się poznamy. Dwie godziny spędzone na rozmowie, dyskusji, wymianie myśli, sprawia, że potem znacznie lepiej się rozumiemy, mogę w mig odczytać twoją sugestię w e-mailu, a ty wiesz, kiedy żartuję, a kiedy naprawdę chcę zmotywować cię do pracy.

Wspólnie ustalimy czego potrzebuje twój tekst. Zaproponuję ci plan pracy i powiem dokładnie co masz zrobić po kolei. Wiem, że „napisać książkę” brzmi dość przerażająco, a moment, kiedy siadasz przed pustym plikiem w komputerze i masz zacząć pisać bywa straszny. Nawet jeśli masz pomysł i naprawdę chcesz to zrobić! Pomogę ci – będę twoim przewodnikiem. Wyznaczę ci zadania do zrobienia krok po kroku. W swoim tempie będziesz dążyć do celu. Bez myślenia o czekających cię dwustu stronach do napisania.

Ani się obejrzysz i będziesz w połowie książki!

W trakcie spotkania powiem ci co myślę o twoim tekście i pomyśle. Jeśli chcesz wydać książkę, postaram się ocenić jej szanse rynkowe. Będę z Tobą szczera, bo chcę żeby twoja książka była jak najlepsza. Zależy mi na twojej satysfakcji i na dobrym tekście. Odpowiem na wszystkie twoje pytania, żadne nie jest złe ani głupie. Rozwieję twoje wątpliwości i znajdę rozwiązanie na pisarskie kłopoty.

W ciągu pół roku pracy ze mną nauczysz się pisać, poprawisz swój styl i poznasz wiele sposobów na sprawienie, żeby twój tekst był lepszy. Zobaczysz, że możesz pisać. Uwierzysz w siebie.

Z pomysłu na książkę albo bałaganu napisanych stron powstanie książka. Będę podpowiadać ci co pisać dalej, podsuwać pomysły i inspiracje. Kiedy przyjdzie na to czas, porozmawiamy o strukturze książki – może dokładnie wiesz jak ma wyglądać, a może potrzebujesz w tej sprawie mojej rady, zupełnie nowej wizji całości.

Moje doświadczenie w pracy z autorami pomogło mi opracować trzy propozycje na naszą współpracę: Sherlock HolmesJames BondWłóczykij.

Sprawdź, który najbardziej pasuje do ciebie.

W każdym przypadku będę z Tobą pracować do 6 miesięcy. Jeśli chcesz korzystać z mojej pomocy dłużej na pewno znajdziemy odpowiednie rozwiązanie.

Jeśli czujesz, że twój styl pracy nie pasuje do żadnej z moich propozycji, napisz do mnie i znajdziemy dla ciebie odpowiedniego bohatera!

Jeśli chcesz wiedzieć jak się ze mną pracuje, przeczytaj rekomendacje od autorów, którym miałam przyjemność pomagać.


recenzja

Jeśli chcesz się dowiedzieć, czy twoja książka ma szansę na powodzenie na rynku wydawniczym, czy jest dobrze napisana i co warto byłoby w niej poprawić, prześlij mi ją, a ja ją przeczytam i napiszę specjalnie dla ciebie recenzję z uwagami redaktorskimi.  Piszę recenzje redaktorskie, czyli analizuję zarówno treść, fabułę jak i formę, styl powieści. Wskazuję  co jest plusem, mocną stroną, co jest według mnie napisane dobrze, a co jest słabą stroną i wymaga moim zdaniem poprawy. Piszę także jakie według mnie książka ma szanse na znalezienie wydawcy, czyli jaki ma potencjał wydawniczy, rynkowy.

  • Recenzja książki o objętości do 12 arkuszy (czyli 480 tys. znaków ze spacjami) kosztuje 1500 zł. Nie potrzebuję wydruku, czytam na komputerze. 

    (w przypadku książki dłuższej niż 12 arkuszy cena rośnie)

Jeśli dokładnie nie wiesz, czego potrzebujesz, ale chcesz porozmawiać o twoim pisaniu spotkaj się ze mną!