IV Otwarte Wydarzenie o Pisaniu

4 CZERWCA 2022 KRAKÓW

Mamy nadzieję, że będziesz, bo zapowiada się szałowy wieczór!

Na zdjęciu widzisz prawdziwe spotkanie pisarek w Irlandii, w latach 70. XX wieku. Chyba my też możemy tak świętować?!

Raz, że to będzie czerwcowy wieczór w Krakowie, na Kazimierzu, w Chederze, jednym z moich ulubionych krakowskich miejsc.

Dwa, że wystąpią przed Tobą nieziemskie kobiety. Tak, same kobiety! Tego nie było w planie, ale nagle okazuje się, że w tym roku piszą, publikują, zajmują się książkami wokół mnie kobiety.

Trzy, że to będzie bez ściemy. Będą mówić od siebie, prawdę. Nic nie będzie wymierzone na efekt marketingowy, nikt nie będzie chciał Ci niczego sprzedać. Wszystkie kobiety chcą Ci coś dać, podzielić się z Tobą historią.

Usłyszysz bardzo różne historie, mam nadzieję, że w każdej znajdziesz coś dla siebie, choćby to był szczery wybuch śmiechu, wzruszenie czy poczucie „ja też tak mam”!

Cztery, że spotkasz albo starych znajomych z warsztatów, wyjazdów, targów albo poznasz masę ludzi interesujących się tym, co ty – pisaniem i książkami! Przed, w przerwie, po wydarzeniu będzie można zostać na drinka, coś zjeść, gadać, śmiać się i może też tańczyć!

Zapraszamy Cię na IV Otwarte Wydarzenie o Pisaniu.

4 czerwca o 17.30 w Chederze

Tematem będzie pisanie, twórczość, a bohaterkami kobiety, które z pisaniem mają coś wspólnego, na wiele sposobów.

Przyjdź jeśli pisanie jest dla Ciebie ważne, ale też jeśli po prostu chcesz usłyszeć inspirujące słowa i po prostu dobrze się bawić. Przyjdź jeśli byłaś/łeś na poprzednich wydarzeniach albo jeśli nawet nie wiesz, że były już dwa!

Wydarzenie jest otwarte, darmowe!

DLACZEGO JE ROBIMY?

Bo uwielbiamy czytać i pisać i nie tylko zajmujemy się też zawodowo, ale literatura nas kręci prywatnie i zawsze nam się chce o niej gadać!

Bo chcemy uhonorować absolwentki tegorocznej Szkoły Pisania Powieści, które przez pół roku ciężko pracowały nad swoimi książkami.

Bo chcemy, żeby osoby, które chcą pisać, ale tego nie robią, bo im się wydaje, że nie mogą, że zostaną ocenione, że ich mężowie i matki powiedzą „co to za fanaberie!” usłyszały ludzi którzy na przekór wszystkiemu piszą. Z serca, z głębi siebie, wkładając w nie dużo energii i siebie.

Chcemy też, żeby wszyscy, którzy już piszą usłyszeli się nawzajem, docenili, zainspirowali, przybili sobie piątkę.

Chcemy pokazać całemu światu, że pisanie jest ważne. I że jest fajne!

Chcemy zafundować nam wszystkim cudowny, fajerwerkowy, letni wieczór, który będziemy pamiętać długo.

Bo trzy poprzednie wydarzenia były wspaniałe i chcemy znów wyczarować magiczne parę godzin.

PROGRAM WIECZORU

Absolwentki tegorocznej Szkoły Pisania Powieści przeczytają fragmenty książek, które piszą pod okiem Marty Mareckiej: Agnieszka Zielonkowska, Anna Malinowska, Ewa Doktór, Ewa Metrycka, Kala Jastrzębska, Karolina Prochownik, Katarzyna Wardecka, Monika Fiers, Sylwia Dec.

Izabela Janiszewska, która w 2017 roku podczas Otwartego Wydarzenia czytała fragment swojej książki, a teraz ma na koncie 4 wydane, opowie o swojej przygodzie z pisaniem, drodze kariery autorki thrillerów, rynku kryminałów, który ciśnie pisarzy na produkowanie kilku książek rocznie i o tym jak pisać i nie zaprzedać duszy diabłu.

Viola Grzelka roztoczy ciepło nie tylko swojej kuchni i opowieści o sztuce, wartości doceniania prostych rzeczy, ale też opowie jak to jest być swoim wydawcą, promotorem, kierownikiem swojej orkiestry i instagrama. Jak napisać dwie cudowne, piękne książki kucharskie, wydać je, sprzedać i nie zwariować!

Maja Wolny, autorka 8 książek, podzieli się wrażeniami z premiery najnowszej – „Klątwy”, opowie o tym jak pisać powieści historyczne, ile zajmuje research, czy w ogóle kiedyś się kończy, o tym że można pisać różne gatunki i co to znaczy być pisarzem.

Jagoda Ratajczak popularyzatorka nauki o języku i dwujęzyczności, autorka książki “Języczni. Co język robi naszej głowie”, opowie o szlifowaniu stylu, kaprysach rynku wydawniczego i debiucie w wydawnictwie Karakter.

Premiera dwóch Zeszytów Pisarza w formie papierowej!!! Tak, będzie można je kupić!

Konkurs z książkami do wygrania.

Całkiem możliwe, że będę jeszcze inne niespodzianki!

Czeka Cię czerwcowy boski wieczór, ciepły początkiem lata i skrzącymi się pomysłami, serdecznością i opowieściami prosto z serca.

Część oficjalna wieczoru będzie trwała koło 3 godzin, potem Cheder i parkiet są nasze!

Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich, całkowicie darmowe i nie wymaga zapisów.

WYDARZENIU TOWARZYSZĄ DWA SPECJALNE WARSZTATY!

To co, będziesz?

POPRZEDNIE WYDARZENIA

Zdjęcia z ostatniego wydarzenia, w 2018 r., autorstwa Basi Budniak, która nas będzie łapać w obiektywie też w tym roku, możesz obejrzeć tutaj. 

A poniżej możesz obejrzeć na zdjęciach fotografki Marty Piskorek jak było w kwietniu 2017 roku.

No i jeszcze 2016 rok! Obejrzyj zdjęcia z I Wydarzenia o Pisaniu!