Otwarte Wydarzenie o Pisaniu

Wymyśliłam, zorganizowałam i poprowadziłam 3 Otwarte Wydarzenia o o Pisaniu. Ostatnie odbyło się 21 kwietnia 2018 r., wszystkie miały miejsce w Pauzie in Garden w Krakowie. Wcześniejsze miały miejsce w kwietniu 2017 i 2016 r. 

Nie wiem, czy jeszcze kiedyś takie wydarzenie się odbędzie, może tak, może w innej formule. Każde z tych trzech było dla mnie ogromnym przeżyciem i radością.

Jeśli szukasz osoby, która poprowadzi dla Ciebie spotkanie literackie, w jakiejkolwiek formule, napisz do mnie, naprawdę lubię to robić :)

A poniżej czeka na Ciebie archiwalna już strona ostatniego wydarzenia. Zdjęcia z wydarzenia w 2018 r. możesz obejrzeć tutaj. 

 


 

Wyobraź sobie ciepły wiosenny wieczór. Siedzisz wśród publiczności, widzisz, że wiele osób się zna, na przywitanie ściskają się serdecznie, ale są też osoby, które nikogo nie znają. Na scenie pojawiają się kolejno osoby, trochę zdenerwowane, bo to nie są celebrity ani profesjonalni mówcy. Kiedy ich słuchasz, to wiesz, że mówią od siebie, prawdę, że nic tu nie jest wymierzone na efekt marketingowy, że nikt nie chce niczego ci sprzedać. Oni chcą Ci coś dać, podzielić się z Tobą historią.

Usłyszysz bardzo różne historie, mam nadzieję, że w każdej znajdziesz coś dla siebie, choćby to był szczery wybuch śmiechu, wzruszenie czy poczucie „ja też tak mam”!

Zapraszam Cię na III Otwarte Wydarzenie o Pisaniu. Na wieczór, którego bohaterem będzie pisanie, twórczość, a bohaterami ludzie, który z pisaniem mają coś wspólnego, na wiele sposobów.

Przyjdź jeśli pisanie jest dla Ciebie ważne ale też jeśli po prostu chcesz usłyszeć inspirujące słowa i po prostu dobrze się bawić. Przyjdź jeśli byłaś/łeś na poprzednich wydarzeniach albo jeśli nawet nie wiesz, że były już dwa!

Wydarzenie jest otwarte, darmowe.

 

Dlaczego je robię? 

 

Bo chcę, żeby osoby, które chcą pisać, ale tego nie robią, bo im się wydaje, że nie mogą, że zostaną ocenione, że ich mężowie i matki powiedzą „co to za fanaberie!” usłyszały ludzi którzy na przekór wszystkiemu piszą. Z serca, z głębi siebie, wkładając w nie dużo energii i siebie.

Chcę też, żeby wszyscy, którzy już piszą usłyszeli się nawzajem, docenili, zainspirowali, przybili sobie piątkę.

Chcę pokazać wam, sobie i całemu światu, że pisanie jest ważne. I że jest fajne!

Chcę zafundować nam wszystkim cudowny, ciepły, wiosenny wieczór, który będziemy pamiętać długo.

Bo zrobiłam już dwa i każde z nich było dla mnie i dla publiczności wspaniałe i chcę jeszcze raz zrobić dla nas wszystkich te magiczne parę godzin.

 

Co się będzie działo podczas wieczoru? 

 

Absolwenci tegorocznej Szkoły Pisania Powieści przeczytają fragmenty książek, które piszą pod moim okiem: Agata Wieczorowska, Wiktoria Podgajna-Smutek, Tatiana Zawrzykraj, Mateusz Straszewski, Łukasz Sikora, Anna Kopaczewska, Marlena Podbielkowska, Monika Hernas, Katarzyna Kalista, Gocha Szoka.

Łada Drozda, psycholog, trenerka i coach House of Skills z wieloletnim doświadczeniem, prowadząca audycję Emocjonalny Ład w Chilii Zet opowie o swojej przygodzie z pisaniem książki, o transformującym doświadczeniu którego (chyba) się nie spodziewała i o tym jak dużo można nauczyć się o sobie pisząc książkę zawodową, a nie powieść zaglądającą w głąb duszy.

Anna Płowiec, która debiutuje właśnie powieścią w Wydawnictwie Znak opowie o swojej drodze do debiutu, o tym ile zapisanych kartek, skreślonych słów i pomysłów miała już na koncie zanim dostała magiczną wiadomość „wydamy Pani książkę”.

Monika Małgorzata Lis, kobieta-orkiestra, która rok temu postanowiła sama wydać swoją powieść dla młodzieży opowie o tym, że wydawanie to nie jest hobby ani zajęcie na godzinkę wieczorem. Cała prawda o ogromie pracy, trudnościach i pułapkach self-publishingu.

Agnieszka Narębka i Oskar Błachut, redaktorzy nabywający i prowadzący w Wydawnictwie Znak Literanova zdradzą jak to wszystko działa „od kuchni”, jakich książek szukają, czemu załamują ręce nad mailami od autorów i co ma szansę stać się hitem.

Całkiem możliwe, że będę jeszcze inne niespodzianki!

Czeka Cię kwietniowy wieczór, ciepły wiosną i skrzącymi się pomysłami, serdecznością i opowieściami prosto z serca.

Część oficjalna wieczoru będzie trwała koło 2 godzin, ale potem wieczór będzie trwał tak długo, jak chcemy.

Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich, całkowicie darmowe i nie wymaga zapisów.

To co, będziesz?

 

Partnerem wydarzenia jest Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Zobaczyć na zdjęciach mojej ukochanej fotografki, Marty Piskorek, jak było w kwietniu 2017 roku.

Obejrzyj zdjęcia z I Wydarzenia o Pisaniu!
podpis2