V Otwarte Wydarzenie o Pisaniu

10 CZERWCA 2023 KRAKÓW

Bal debiutantów!

godz. 17.00 do 21.00, Pałac Potockich

Pisarzu! Pisarko! Osobo pisząca! Już po raz piąty zapraszamy Cię do świętowania z nami podczas Otwartego Wydarzenia o Pisaniu!

Otwarte Wydarzenie o Pisaniu to spotkanie z pisarzami dla pisarzy – zarówno tych początkujących, jak i tych publikowanych. To święto literatury, zaproszenie do celebrowania swojej kreatywności. Z zaproszonymi gośćmi rozmawiamy o ich pisarskiej drodze i radach dla początkujących twórców. Szczerze, na luzie, bez ściemy. W trakcie wydarzenia przedstawiamy też absolwentów tegorocznej Szkoły Pisania Powieści i prezentujemy fragmenty ich opowieści.

Niezależnie od tego, czy chcesz dopiero zacząć pisać, czy właśnie szukasz wydawcy, jeśli kochasz pisanie i fascynuje Cię literatura, poczujesz, że jesteś wśród swoich. Zainspirujesz się, poznasz sekrety publikujących twórców i spotkasz ludzi takich jak Ty!

Temat tegorocznego wydarzenia to „Bal debiutantów”. Rozmawiamy o debiutach – jak wyglądał debiut literacki kiedyś, a jak jest teraz? Czego szukają wydawcy? Jak wygląda życie po debiucie? Co zrobić, żeby zadebiutować?

Tegoroczne wydarzenie organizujemy we współpracy ze wspaniałym Krakowskim Biurem Festiwalowym, w iście królewskich wnętrzach, czyli w przepięknym Pałacu Potockich!

Program wieczoru:

Absolwenci i absolwentki tegorocznej Szkoły Pisania Powieści przeczytają fragmenty swoich nowych powieści: Paweł Awdejuk, Robert Baran, Aleksandra Błaszczak, Magdalena Giedrojć, Joanna Glogaza, Joanna Ewa Goc, Monika Ignatowicz, Agnieszka Jankowska, Mariola Lewandowska, Katarzyna Sokołowska.

Madalena Genow-Jopek, redaktorka naczelna Wydawnictwa Poznańskiego, opowie o tym, czego wydawcy szukają w debiutach.

Radek Rak, autor powieści: Kocham cię, LilithPuste niebo, Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie SzeliAgla, opowie o tym, jak wyglądał jego debiut i droga do Nagrody Literackiej Nike.

Paulina Jóźwik, autorka powieści Strupki, opowie o tym, jak powstawał jej powszechnie chwalony debiut i jak wyglądało życie po debiucie.

Marta Urbaniak-Piotrowska, autorka powieści One temu winne, która czytała swój tekst w zeszłym roku, opowie o tym, jak wyglądała jej droga do debiutu!

Dyskusja KBF x Pisarska Banda: jak debiutować na obecnym rynku wydawniczym?

Konkurs z nagrodami organizowany przez naszą boską redaktorką, Joannę Nałęcz!

CZEKAMY NA CIEBIE!

POPRZEDNIE WYDARZENIA

Zdjęcia z ostatniego wydarzenia, w 2018 r., autorstwa Basi Budniak, która nas będzie łapać w obiektywie też w tym roku, możesz obejrzeć tutaj. 

A poniżej możesz obejrzeć na zdjęciach fotografki Marty Piskorek jak było w kwietniu 2017 roku.

No i jeszcze 2016 rok! Obejrzyj zdjęcia z I Wydarzenia o Pisaniu!