ZMYSŁOWA PISARSKA MAJÓWKA 2022

29.04 – 03.05.2022, Magra

Kiedy na świecie jest tak jak teraz – ciemno i zimno – lubię zaplanować sobie coś, na co będę mogła czekać. W tym roku jest to majowy wyjazd pisarski w naprawdę niezwykłe miejsce: magiczny ogród Magra w pięknym Zakrzewie k. Darłowa – niemal nad samym morzem.

Właśnie tam chciałabym Cię zaprosić na całe pięć dni – pięć dni, które łagodnie obudzą nas z zimowego snu i rozbudzą nasze zmysły. Oderwiemy się od codzienności, miasta, pośpiechu i hałasu. Będziemy mieszkać w małych domkach z werandami i własnymi ogródkami; siedzieć nad jeziorem i przy ognisku, spacerować brzegiem morza i jadać al fresco pyszne wegetariańskie dania, które przygotuje dla nas Zosia Grabowska-Sznajder. Zosia zaprosi nas też go wspólnego gotowania (oczywiście nieobowiązkowego) i zadba o to, byśmy jadały nie tylko smacznie i zdrowo, ale też pięknie. 

Oczywiście  będziemy też pisać!

W czasie Pisarskiej Majówki poprowadzę trzy warsztaty, które sprawią, że Twoje teksty staną się bardziej obrazowe i plastyczne – nauczysz się przenosić czytelnika w opisywane miejsca i sytuacje, oddawać w tekście wrażenia zmysłowe, a także tworzyć bohaterów z krwi i kości, którzy mówią i rozmawiają jak prawdziwi ludzie. Przekonasz się, jak wielka jest moc Twoich własnych przeżyć i nauczysz się do nich sięgać by pisać autentycznie

Podczas Majówki stworzysz dłuższy tekst (opowiadanie, rozdział powieści, artykuł na blog) lub opracujesz szczegółowo jeden lub nawet kilka istotnych elementów tekstu, który piszesz/planujesz napisać: świat przedstawiony, bohatera, język postaci i dialogi… A może przyjdzie do Ciebie coś zupełnie innego? Warsztaty pisarskie mają to do siebie, że zawsze potrafią nas czymś zaskoczyć. 

Będzie też czas na indywidualne konsultacje, pisarskie ze mną ze mną, dietetyczne z Zosią. Ja porozmawiam z Tobą w cztery oczy o Twoim pisaniu; z Zosią omówisz każdy temat związany z jedzeniem. 

Uczestniczki trzydniowego wrześniowego Wyjazdu Pisarskiego miały tylko jedno zastrzeżenie – że był za krótki… Dlatego przed nami naprawdę długi majowy weekend i ja naprawdę już nie mogę się doczekać!

Czas: 29.04 – 03.05 2022

Miejsce: Magra w Zakrzewie koło Darłowa

Ilość miejsc ograniczona: 10 osób

Koszt: 1 768 zł

Cena zawiera:

  • Noclegi i wyżywienie
  • Trzy warsztaty pisarskie 
  • Pisarską konsultację indywidualna 
  • Warsztat zmysłowego gotowania 
  • Konsultację dietetyczną

Transport: We własnym zakresie – pomożemy skoordynować transport.

Aby się zapisać, napisz maila na adres:

[email protected]

Aby zarezerwować miejsce, poprosimy Cię o przelew bezzwrotnego zadatku w wysokości 500 zł na konto:

Joanna Nałęcz-Wiatrok
80 1050 1214 1000 0097 3909 1123


Tytuł przelewu: Pisarska majówka 2022

Jeśli chcesz otrzymać fakturę, to koniecznie daj znać przy zapisie.

W przypadku rezygnacji z rezerwacji wpłata nie jest zwracana, natomiast miejsce można przekazać innej osobie.

WARSZTAT PROWADZĄ:

Joanna Nałęcz

Kiedy zaczynam pisać wyruszam w nieznane.     

Wygląda to mniej więcej tak: siedzę sobie, w eleganckich srebrnych pantofelkach, przed komputerem, a tu nagle bęc – jestem w podróży. 

Bo podróżą jest każdy twórczy proces. Jeśli właśnie ruszasz w swoją pisarską drogę i szukasz inspiracji albo chcesz nauczyć się pisać lepiej, możesz zabrać mnie ze sobą. Mam dobry kompas – z wykształcenia jestem anglistką,  zawodowo przez wiele lat tłumaczyłam literaturę, pisałam też dla pewnego branżowego magazynu i pracowałam w agencji reklamowej jako copywriter. Teraz zajmuję się redakcją tekstów literackich i wspieram autorów w twórczym procesie. 

Jestem głęboko przekonana, że każdy zna historie, które warto opowiedzieć – i  że każdy może nauczyć się je opowiadać. 

A ja żadnej podróży w nieznane jeszcze nigdy nie powiedziałam  „nie”.

Zofia Grabowska-Sznajder

Sztuka była moją pierwszą miłością̨ i pasją. Skończyłam Wydział Sztuk pięknych na UMK w Toruniu i pracowałam jako wykładowca i nauczyciel m.in. projektowania, malarstwa i rysunku. Tworzyłam.

Moją drugą pasją zawsze było jedzenie i wszystko, co się z nim wiąże. Ukończyłam Szkołę̨ Wyższą Psychologii Społecznej i zostałam psychodietetykiem, by wspierać nastolatków i dorosłych z zaburzeniami odżywiania. Pracuję z nimi nad tym by ich życie było po prostu  zdrowsze i piękniejsze.

Kluczem w terapii jest dla mnie język empatii i Porozumienia Bez Przemocy (NVC). Zostałam coachem i trenerem komunikacji empatycznej. Nadal rozwijam się poszerzając swoje kompetencje i umiejętności.

Teraz w praktyce psychodietetyka łączę̨ wszystkie swoje pasje i doświadczenia tak, by moi klienci potrafili lepiej zadbać o swoje zdrowie i szczęście.

A sztuka towarzyszy mi przez cały czas, wzbogacając moje życie.