SPOTKAJ SIĘ ZE MNĄ

Przez ostatnie lata spotkałam się z kilkoma setkami osób piszących lub chcących pisać. Byli to zarówno pisarze, dziennikarze, naukowcy, poeci jak i pedagodzy, artyści i inżynierowie. Łączyło ich jedno: pisanie jest dla nich ważne, ale mają z nim jakiś kłopot.

Część z nich marzyła o pisaniu od dawna, ale z jakiegoś powodu nie potrafiła się za nie zabrać, część miała bardzo konkretny pomysł na powieść i nie wiedziała od czego zacząć, część pisała od wielu lat i chciała wyjść ze swoim pisaniem z szafy. Zgłaszają się do mnie osoby, które chcą napisać książkę z potrzeby serca i takie które chcą na niej zarobić i dowiedzieć się jak funkcjonuje rynek książki.

Na spotkania przychodzą też blogerzy, którzy nie myślą o książce, chcą tylko lepiej pisać.

Mimo że rozmawiałam i pomagałam tak wielu osobom, to nie było dwóch takich samych spotkań. Bo nawet jeśli pisarskie kłopoty czasami są podobne, to każdy jest inny i nie istnieje jeden uniwersalny schemat rozwiązania.

Każde spotkanie jest inne, jedyne w swoim rodzaju, osobne. To jak wyglądać będzie nasze spotkanie zależy też od Ciebie – od tego kim jesteś, jak lubisz rozmawiać i co dla Ciebie jest ważne.

Możesz się do mnie zgłosić z każdym problemem dotyczącym twórczości, a ja postaram się Ci pomóc. Może odnajdujesz się w którychś z kłopotów o których napisałam na początku, a może jest to coś zupełnie innego – z czymkolwiek chcesz do mnie przyjść po prostu mi o tym napisz!

Przed spotkaniem zadam Ci kilka pytań i poproszę o przesłanie tekstów (ich rodzaj zależy od tego o czym chcesz porozmawiać) i twoich pytań do mnie (jeśli będziesz je mieć).

Przygotuję się do naszej rozmowy i przyjdę z propozycjami rozwiązań, może pomysłami na ćwiczenia dla Ciebie, odpowiedziami na pytania. Oczywiście w trakcie może pojawić się mnóstwo nowych, bo nasza rozmowa będzie żywa – nie planuję dokładnie jej przebiegu, więc wszystko może się zdarzyć.

Jeśli chcesz wydać książkę, postaram się ocenić jej szanse rynkowe. Będę z Tobą szczera, bo chcę żeby Twoja książka była jak najlepsza. Zależy mi na twojej satysfakcji i na dobrym tekście. Odpowiem na wszystkie pytania, żadne nie jest złe ani głupie. Rozwieję twoje wątpliwości i znajdę rozwiązanie na pisarskie kłopoty.

Dzięki temu, że moja marka rośnie, możesz wybrać spotkanie ze mną albo jedną z fantastycznych trenerek pisania, które skończyły moją roczną Szkołę Trenerów Pisania i od dwóch lat te mną współpracują. Każda z nich ma swoją specjalność, co ogromnie mnie cieszy, bo mogą bardzo profesjonalnie doradzić Ci w tematach, które nie są moją mocną stroną.

Marta Marecka – specjalistka od fantastyki i pisania akademickiego, nerd, jak na naukowca przystało, więc z łatwością zasypie Cię toną wiedzy.

Joanna Nałęcz – tłumaczka, wspaniała redaktorka z niesamowitym wyczuciem językowym i wiedzą o literaturze. Specjalistka od książek non-fcition i literatury pięknej.

Możesz do mnie napisać z prośbą o spotkanie z jedną z tych boskich redaktorek!

Kiedyś myślałam, że nie da się osiągnąć porozumienia, które rodzi się między osobami siedzącymi przy jednym stole przez internet. Ale ostatnie kilka lat nauczyło mnie, że to jest możliwe. I choć nadal wolę spotkania na żywo, to w przeważającej większości mam do moich klientów bardzo daleko i oczywiście nie bez wpływu była i jest pandemia Covid-19, dlatego najprawdopodobniej spotkamy się internetowo, na zoomie.

Spotkanie trwa 1 -2 godziny, w zależności od tego ile mamy sobie do powiedzenia.

Czekam na Twój list! 

[email protected]

Koszt spotkania: 400 zł

W cenie spotkania czytam max. 1 arkusz tekstu (czyli 40 tys. znaków ze spacjami, to jest około 20 stron znormalizowanego maszynopisu)


recenzja

Jeśli chcesz się dowiedzieć, czy twoja książka ma szansę na powodzenie na rynku wydawniczym, czy jest dobrze napisana i co warto byłoby w niej poprawić, mogę ją dla Ciebie przeczytać i napisać recenzję z uwagami redaktorskimi. Piszę recenzje redaktorskie, czyli analizuję zarówno treść, fabułę jak i formę, styl powieści. Wskazuję  co jest plusem, mocną stroną, co jest według mnie napisane dobrze, a co jest słabą stroną i wymaga moim zdaniem poprawy. Piszę także jakie według mnie książka ma szanse na znalezienie wydawcy, czyli jaki ma potencjał wydawniczy, rynkowy. Oczywiście recenzję może też dla Ciebie napisać wybrana redaktorka z mojej bandy.

  • Recenzja książki o objętości do 12 arkuszy (czyli 480 tys. znaków ze spacjami) kosztuje 1500 zł. Nie potrzebuję wydruku, czytam na komputerze. 

    (w przypadku książki dłuższej niż 12 arkuszy cena rośnie)

PeRyPeTie_marzec2016_061