TWÓRCZE PRZEBUDZENIE

Wyjazdowy warsztat pisania i jogi w Domu Przebudzeń

9-13 lutego 2022

Panorama z Góry Żar

Weź głęboki wdech. Zamknij oczy.

Jesteś w Beskidach, z daleka od brudu i betonu miasta. Wstajesz rano w jasnym, pięknym pokoju, ozdobionym naturalnym drewnem. Podchodzisz do okna i widzisz, jak u Twoich stóp rozpościera się cudowna, górska panorama. Oddychasz głęboko. Masz pięć dni zupełnie dla siebie. Jesz pyszne, wegetariańskie posiłki, odpoczywasz w naturze, patrzysz na przepiękne jezioro Czanieckie, uprawiasz jogę uprawiasz jogę z cudowną nauczycielką – Moniką Broz. I piszesz! Wreszcie pozwalasz sobie na to, żeby posłuchać tego cichego głosu, który pragnie pisać. Odkrywasz swoją kreatywność. W bezpiecznej, twórczej atmosferze rozwijasz się, opowiadasz ważne dla siebie historie, znajdujesz swój głos.
Brzmi dobrze? To nie musi być tylko fantazja!

Zapraszam Cię na pięć dni twórczego przebudzenia w Domu Przebudzeń w Beskidzie Małym. Zapraszamy Cię na niezwykłe spotkanie z samą sobą i z twórczą inspiracją. Jeśli nigdy jeszcze niczego nie pisałaś, nie wiesz nawet, jak zrobić pierwszy krok ani co pisać – nie martw się. Wezmę Cię za rękę i krok po kroku pokażę Ci, jak zacząć, skąd czerpać pomysły, jak tworzyć poruszające teksty o ważnych dla siebie tematach. Odkryjesz w sobie twórczynię. Zobaczysz, że największa inspiracja jest w Tobie.

Jeśli piszesz od dłuższego czasu, ten wyjazd pozwoli Ci rozpalić na nowo Twoją miłość do pisania, znaleźć nowe pomysły, a także wejść głębiej swoją twórczość. 


Twórcze Przebudzenie to:

  • Pięć dni w pięknym, nowoczesnym ośrodku w naturze
  • Codzienna praktyka jogi, która pomoże Ci się zrelaksować i wniknąć w siebie
  • Indywidualna konsultacja pisarska w czasie której będziesz mogła porozmawiać o swoich wątpliwościach i wszelkich problemach, które masz z pisaniem
  • 3 niezwykłe warsztaty pisarskie, które pomogą Ci odkryć na nowo Twoją twórczość

Pierwszy warsztat pisarski pokaże Ci, jak korzystać ze swoich doświadczeń w twórczości. Dowiesz się na nim, jak interesująco pisać o wydarzeniach ze swojego życia i jak czerpać z nich inspirację w pisaniu fikcji literackiej. Będziemy rozmawiać o tym, w jakim stopniu pisarze czerpią ze swojego życia i jak wykorzystują swoje doświadczenia, aby tworzyć głębsze, bardziej angażujące teksty literackie, blogowe i non-fiction. Poznasz kilka technik pisarskich, które pomogą Ci pisać lepsze historie i bardziej atmosferyczne opisy.

Podczas drugich zajęć będziesz odkrywać, jakie tematy w pisaniu są dla Ciebie ważne i interesujące. Zobaczysz, jakie motywy i zagadnienia przewijają się w Twoich tekstach i nauczysz się, jak lepiej je wyrażać i mówić o nich za pomocą historii i literackich obrazów.

Trzecie zajęcia to medytacyjny warsztat pisarski w naturze, podczas którego w pełni doświadczysz swoich myśli i odnajdziesz inspirację.

Wszystkie zajęcia są niesamowicie praktyczne. Będziemy dużo pisać i ćwiczyć. Zobaczysz, że pisanie może być proste, przyjemne i głęboko terapeutyczne, a dodatkowo poprawisz swój styl.

Podaruj sobie ten czas. Spełnij swoje twórcze marzenia. Wejdź głęboko w swoje pisanie.

Czas: 9 do 13 lutego 2022

Miejsce: Dom Przebudzeń, ul. Brzeziny 16A  43-353 Porąbka

Koszt: 1800 zł (do 16 stycznia) lub 1950 (po 16 stycznia)

Ilość miejsc ograniczona: 14 osób

Transport: We własnym zakresie – pomożemy skoordynować transport.

Aby się zapisać, napisz maila na adres:

[email protected]

lub

 [email protected]

Aby zarezerwować miejsce, poprosimy Cię o przelew bezzwrotnego zadatku w wysokości 500 zł na konto

Joga Centrum
15 1140 2004 0000 3302 7836 5114
Tytuł przelewu:
TWÓRCZE PRZEBUDZENIE

Jeśli chcesz otrzymać fakturę, to koniecznie daj znać przy zapisie.

W przypadku rezygnacji z rezerwacji wpłata nie jest zwracana, natomiast miejsce można przekazać innej osobie.

WYJAZD PROWADZĄ:

Marta Marecka

Lubię konkret i chcę dawać konkretne rozwiązania. Moją misją jest zachęcić ludzi do pisania: użytkowo i kreatywnie, dla akademii, dla biznesu, dla zabawy, dla siebie. Chcę pokazać, jak pisać dobrze i z przyjemnością.

Z wykształcenia jestem anglistką i doktorem językoznawstwa, przez ponad dziesięć lat pracowałam naukowo. Oprócz tego jestem trenerką pisania i redaktorką. Od 2020 roku prowadzę Szkołę Pisania Powieści oraz współpracuję indywidualnie z pisarzami.

Mój Researchgate
Mój Facebook
Moja strona internetowa

Monika Broz

Monika jest współwłaścicielką szkoły Joga Centrum, której przewodniczy z wielką wdzięcznością i oddaniem i gdzie też prowadzi cotygodniowe zajęcia vinyasy jogi oraz yin jogi.

Jej dharma, prawo moralne, któremu stara się być wierna, to służenie innym, poprzez kreowanie dla nich bezpiecznej, pełnej zrozumienia, wsparcia i inspiracji przestrzeni. Wierzy, że praca z ciałem w takich warunkach pozwala odpocząć, uwolnić się od napięć, oczyścić się i w rezultacie wykorzystać w pełni swój potencjał, nie tylko na macie, ale i poza nią. Ogromną radość i satysfakcję przynosi jej pomoc kobietom w procesie szukania siebie, w praktyce self love, celebrowania ciała i stawania się świadomą swojej siły i kobiecości boginią. Zajęcia Moniki są doświadczeniem samym w sobie, gdzie nacisk kładziony jest na oddech, równoważenie oraz zabawę i gdzie przestrzeń wypełnia zapach olejków eterycznych i dźwięki muzyki. Praktyka obejmuje ciało i ducha, by osiągnąć wewnętrzny spokój, błogość, harmonię i zadowolenie.

Strona Joga Centrum

PROGRAM WYJAZDU:

Środa 9 lutego

Przyjazd do Domu Przebudzeń

17.00 Powitalna joga

18.30 Kolacja

19.30 Krąg powitalny

Czwartek 10 lutego

7.30 Energetyzująca poranna joga

9.00 Śniadanie

10.00 -13.00 Warsztat pisarski 

„W ogrodzie pamięci – jak korzystać ze swoich doświadczeń w pisaniu kreatywnym”

13.30 Obiad

14.30 – 17.30 Indywidualne konsultacje pisarskie

17.30 Joga

19.00 Kolacja

Piątek 11 lutego

7.30 Energetyzująca poranna joga

9.00 Śniadanie

10.00 -13.00 Warsztat pisarski 

„To, co najważniejsze – o temacie w tekstach”

13.30 Obiad

14.30 – 17.30 Indywidualne konsultacje pisarskie 

17.30 Joga

19.00 Kolacja

Sobota 12 lutego

7.30 Energetyzująca poranna joga

9.00 Śniadanie

10.00 – 13.00 Indywidualne konsultacje pisarskie

13.30 Obiad

14.30 – 17.30 Indywidualne konsultacje pisarskie 

17.30 Joga

19.00 Kolacja

20.00 Wieczór twórczości

Niedziela 13 lutego

7.30 Energetyzująca poranna joga

9.00 Śniadanie

10.00 – 13.00 Warsztat pisarski w naturze

13.30 Obiad

Pożegnanie