JAK ZNALEŹĆ HISTORIĘ

20 lipca, godz. 16 – 19, Kraków

 

Prowadzi Marta Marecka

 


 

Możesz na tym warsztacie wymyślić historię od zera.

Możesz rozwijać historię, której masz zarys.

Możesz też pracować nad historią, którą masz już mocno wymyśloną.

 

Wierzę, że świat jest pełen historii, wystarczy po nie sięgnąć. Elizabeth Gilbert uważa, że historie krążą w powietrzu i po prostu przychodzą do pisarza i tylko do nas zależy czy zdecydujemy się je opowiedzieć. Czasami mówię, że fabuły dosłownie leżą na ulicy, trzeba je tylko zauważyć i sobie zabrać.

Jednocześnie tak wiele osób ma kłopot ze znalezieniem historii albo wymyśleniem dalszego ciągu.

Skąd wziąć pomysł na fabułę? A potem wiedzieć czy temat jest dobry czy zły? Czy muszę znać zakończenie mojej książki kiedy zaczynam pisać? Dlaczego mój bohater nie chce nic robić?!

Jeżeli któreś z tych pytań nie jest ci obce to znaczy, że chcesz pisać. Może masz już napisaną połowę powieści i potrzebujesz inspiracji? Albo dopiero zaczynasz, marzysz o tym, żeby pisać, ale wydaje ci się to niemożliwe? W jednym i drugim przypadku ten warsztat jest dla Ciebie.

Będziemy wymyślać historie, łapać je w siatki na motyle, łapacze snów, pułapki… Otwierać dla nich szeroko ramiona. Pokażę Ci jak otworzyć głowę i serce i sprawić, żeby historie dobijały się do Twoich drzwi i ustawiały w kolejce do Twojego pióra.

Jak zawsze będziemy bardziej pisać niż nie gadać, to nie będzie wykład, tylko praktyczny warsztat. Obiecuję że wyjdziesz z zapisanymi kartkami i garścią pomysłów.

Prowadzi Marta Marecka

CZAS: 20 lipca 2019 r., godz. 16 – 19

MIEJSCE: Cheder, Józefa, Kraków

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA: 10

CENA: 100 zł

ZAPISZ SIĘ NA WARSZTAT