PRZYJDŹ NA WARSZTAT I NA KURS

SPRAWDŹ W KALENDARZU NA CO MOŻESZ AKTUALNIE SIĘ ZAPISAĆ

W planach na 2020 rok mam już wyjazdy pisarskie:

Pisarska Wyprawa na Goa w lutym

Pisarskie Spa na Korfu w maju (ostatni tydzień)

Kurs Pisania o Podróżach W DRODZE na Sycyli w październiku (pierwszy tydzień)

 

Moje warsztaty i kursy są dla wszystkich, którzy lubią czytać i chcieliby coś napisać. Ale też dla każdego, kto niczego w życiu nie przeczytał ani nie napisał, ale chciałby spróbować. Uważam, że pisania można się nauczyć tak samo jak gotowania, jeżdżenia na rowerze, tańczenia samby i szydełkowania. Jak każda z umiejętności, pisanie może nam przychodzić z większą lub mniejszą łatwością. Są ludzie, którzy po pierwszej lekcji samby mogliby jechać do Rio i śmigać w piórach i tacy, którzy potrzebują 10 albo 20 lekcji. Ktoś piecze ciasto jak ma 10 lat (ja upiekłam bez mąki), a ktoś jak ma 30 i potrzebuje hiper dokładnego przepisu. Ale każdy, absolutnie każdy może nauczyć się piec ciasto i tańczyć sambę. I pisać.

Uczę pisania na warsztatach, na kursach, w pracy indywidualnej i  w Szkole Pisania Powieści. Moje zajęcia nie są wykładami ani lekcjami polskiego, są bardzo praktyczne i nastawione na pisanie.

Niezależnie od tego czy prowadzę warsztat, kurs, czy zajęcia w szkole ważny jest dla mnie rozwój uczestników. Lubię, kiedy pisanie sprawia im przyjemność i satysfakcję.

Do tej pory poprowadziłam:

45 warsztatów, w których wzięło udział ponad 450 osób,

14 kursów, w których wzięło udział 130 osób,

3 Otwarte Spotkania o Pisaniu,

6 wyjazdowych warsztatów pisarskich,

tygodniowe Odosobnienie Pisarskie,

tygodnie Pisarskie Spa na Kofu,

Kurs Pisania o Podróżach na Sycylii,

3 edycje Szkoły Pisania Powieści,

5 edycji kursu online 7 Kroków do Powieści

4 edycje Klubu Pisarskiego online

i kilkaset spotkań indywidualnych.

Wszystkie warsztaty i kursy prowadzę według autorskiego programu.

SPRAWDŹ W KALENDARZU NA CO MOŻESZ AKTUALNIE SIĘ ZAPISAĆ

W 2019 roku warsztaty i kursy według moich programów zaczną prowadzić trenerki pisania. We wrześniu 2018 wystartowała Szkoła Trenerów Pisania, pod moim okiem 5 fantastycznych kobiet uczy się jak prowadzić zajęcia. Już niedługo zaproszę Cię na warsztaty i kursy w całej Polsce!

 

Po długich poszukiwaniach znalazłem w końcu warsztaty, na które naprawdę warto było poświęcić czas. Konkretna wiedza od razu wprowadzana w życie w ćwiczeniach praktycznych!

Szymon Żakiewicz

Maria stwarza podczas warsztatów niesamowitą atmosferę i daje uczestnikom pełną swobodę. Nie prowadzi wykładów, tylko ciekawymi sposobami zachęca nas do pobudzenia wyobraźni i pisania.

Agnieszka Ćwiąkała

Dzięki Marii przekonałam się, że idę w dobrym kierunku, ale też uzyskałam nowe spojrzenie na moje próby pisarskie. Poczułam, że wspiera mnie osoba kompetentna i życzliwa.

Danuta Czerny-Sikora

Perypetiowe warsztaty to dla mnie wielka przyjemność i przygoda. Maria ma bardzo ciekawe pomysły, pokazuje nowe perspektywy, potrafi zachęcić do pracy, która podczas warsztatów jest też zabawą i rozrywką.

Monika Ślizowska

Trzy godziny warsztatu minęły jak z bicza trzasnął. Było bardzo dużo praktyki, a teoria była skoncentrowana i jasna.

Aleksandra Mróz

Od dawna szukałem kogoś kto pomoże mi sformułować myśli i pokaże drogę jak przelać je na papier. Rozmawiałem z kilkoma osobami, ale od Marii dowiedziałem się konkretów które pozwoliły mi znaleźć koncepcję oraz motywację do pisania.

Paweł Kilen

Cóż tu dużo mówić – nic bardziej nie pokaże mojej najwyższej oceny i rekomendacji niż fakt, że po zakończeniu warsztatów zdecydowałem się kontynuować indywidualną współpracę z Marią przy moim powieściowym debiucie.
Jeżeli pisanie jest Waszą pasją i myślicie o nim na poważnie – naprawdę dobrze trafiliście.

Szymon Żakiewicz

Trudno powiedzieć, które z ćwiczeń podobało mi się najbardziej, może niezwykła atmosfera, jaką stworzyliśmy pod kierunkiem prowadzącej. Musicie namówić Marię na kolejny warsztat i przekonać się sami. Gwarantuję solidną dawkę praktycznej wiedzy, niesamowity uśmiech prowadzącej i motywację, by pisać pisać i… pisać!

Aleksandra Mróz

Po pierwszym spotkaniu wiedziałam, że to jest właśnie to czego można oczekiwać od profesjonalnego kursu kreatywnego pisania, który nie był tylko warsztatem uzewnętrzniana emocji, gdzie pisze się byle co i byle jak, ale który pozwala za pomocą odpowiednio dobranej palety narzędzi pisać o podróżowaniu.

Małgosia Baka

Kurs zdecydowanie wpłynął na moje pisanie! Przede wszystkim przestałam się bać pisania i bać myślenia o tym, że ktoś to kiedyś przeczyta. Kurs dał mi odwagę i pozwolił wyjść poza ramy swoich obaw. Dostałam zastrzyku nowej energii.

Beata Golińska

Byłem nie raz na warsztatach z Marią i niezależnie od tego gdzie się odbywają za każdym razem jest przyjazny urok, niezwykła atmosfera, niesamowity uśmiech. Zawsze też za szybko się kończą, choć za każdym razem trwają tak samo długo.

Adam Szymczak

Z Marią podjęliśmy wyzwanie zbudowania od zupełnych podstaw umiejętności prowadzenia dziennika podróżnika. Każde spotkanie z Perypetiami to było podniesienie mojego warsztatu na kolejny, zupełnie nowy poziom. Maria bardzo zgrabnie potrafi udzielać merytorycznych i technicznych uwag na temat tego jak pisać.

Tomasz Giba