Wyjazdowy Warsztat Pisarski

 6 – 8 września 2019

 

 

Jeśli piszesz, to wiesz, że czasami bardzo trudno jest poświęcić czas pisaniu pomiędzy codziennymi obowiązkami. Pomiędzy pracą, szkołą, jogą, dziećmi, spotkaniem ze znajomymi, gotowaniem. Obiecujesz sobie, że będziesz pisać i nie zawsze coś tego wychodzi – nie dlatego, że nie chcesz, tylko dlatego, że trudno jest Ci się zmobilizować, że kiedy zrobisz wszystko co jest „ważniejsze” jest już późno i twój umysł nie chce być kreatywny i wypluwać z siebie pięknych zdań. Obiecujesz sobie, że „jutro”. I jutro znów to samo. Wiesz o czym mówię?

Jeśli jeszcze nie piszesz, ale chcesz, to jest podobnie albo nawet gorzej, bo żeby zacząć pisać potrzebujesz pewnie jeszcze więcej przestrzeni i wolnego czasu. A to nie jest proste.

Zapraszam Cię na Wyjazdowy Warsztat Pisarski, gdzie nie będzie liczyło się nic, tylko Twoje pisanie.

Będziesz cały weekend w pięknym miejscu, gdzie ktoś będzie dla Ciebie gotował, gdzie za oknem szumią drzewa, gdzie w ogrodzie czekają na Ciebie zakątki idealne do pisania.

Będziesz tam ze mną i w każdej chwili będziesz mieć możliwość zadać mi pytanie albo poprosić o wsparcie.

Będziesz w miejscu, w którym nie da się nie pisać!

Podczas Wyjazdowego Warsztatu napiszesz pod moim okiem dłuższy tekst – tym na jaki temat i jak będzie długi zdecydujesz sam/a, z moja konsultacją jeśli chcesz. Program warsztatu ułożyłam tak, żebyś po kolei poznawał/a narzędzia, które będą ci potrzebne do stworzenia tekstu.

Niezależnie od tego, czy piszesz fikcję i to będzie opowiadanie albo rozdział powieści, czy jesteś blogerem i napiszesz długi post, czy chcesz napisać poradnik i napiszesz jego fragment czy interesuje Cię pisanie artykułów do prasy i taki stworzysz – ten warsztat jest dla Ciebie.

Z każdym będę pracować indywidualnie, ale będą też grupowe zajęcia i wspólne zadania.

Będziesz mieć szansę zmierzyć się z Tym, co w pisaniu jest dla Ciebie zazwyczaj trudne i być może z moją pomocą to przekroczyć?

Zaczniemy w piątek wieczorem warsztatem o tym jak rozplanować tekst, jak nauczyć się wyznaczać sobie temat, wątek główny, treść, a potem się go trzymać. Jak połączyć flow z planowaniem?

W sobotę będzie sporo czasu na pisanie indywidualne – bo skoro twój plan już będzie gotowy, to to będzie moment, żeby pisać! W zależności od tego jakie potrzeby będą mieli uczestnicy, odbędzie się jeden ogólny warsztat na potrzebny temat albo popracujemy w mniejszych grupach – tak, żeby każdy dostał to czego potrzebuje.

W niedzielę przekonasz się, że napisanie tekstu to połowa drogi, potem trzeba jeszcze nad nim popracować. Nauczysz się jak samemu redagować, poprawiać swój tekst, jak nad nim pracować.

Dodatkowo czeka Cię Wieczór Twórczości! W sobotę :) Mam nadzieję, że będzie ciepło, więc w ciepłą letnią noc w ogrodzie, a może na łące? Lampiony, koce, letnia noc, bliskie sobie osoby i wasza twórczość!

Możesz przywieźć komputer albo pisać ręcznie.

W cenie jest warsztat, konsultacje ze mną, noclegi i jedzenie (śniadanie, obiad, kolacja, dostępna wersja wege).

Śpimy w pięknym dworku w Nieprześni, w pięknych pokojach dwu i trzy osobowych z łazienkami.

Budzą nas ptaki albo wschód słońca albo wołanie na śniadanie :)

Miejsce: Nieprześnia 1

koszt: 890 zł

zapisy: [email protected]

Jeśli chcesz pojechać na kolejny wyjazd, zapisz się na moje listy czwartkowe o pisaniu – bo w nich na pewno będę je ogłaszać.

A tutaj zapraszam cię do obejrzenia zdjęć z wyjazdu w czerwcu 2016 roku w Domu w Zakręcie – bo była z nami moja ulubiona fotografka Marta Piskorek!

Obejrzyj też film, który zrobiła Patrycja Borzęcka podczas wyjazdu w październiku 2016:

https://www.youtube.com/watch?v=w022Cv7Uqgs