Wyjazdowy Warsztat Pisarski w Miłkowcu

3 – 5 września 2021

Czego potrzebujesz, żeby pisać? Mnie najbardziej potrzebny jest głęboki kontakt ze sobą. Wewnętrzny luz, poczucie, że to mój czas i nikt go nie zakłóci. Moje szare komórki odpowiedzialne za kreatywność dokarmiają też interesujący ludzie i zmiana otoczenia. Inny czas, inna przestrzeń, inne rozmowy. To wszystko wydaje się proste, na wyciągnięcie ręki – a jednak bardzo trudno jest nam postawić swoje twórcze pragnienie na pierwszym miejscu. Bo zawsze coś, no po prostu zawsze coś…

Właśnie dlatego zapraszam Cię na Wyjazdowy Warsztat Pisarski – trzy dni tylko dla Ciebie i Twojej twórczości. Daleko od wszystkiego, co rozprasza, w pięknym, cichym miejscu, w którym łatwiej będzie Ci usłyszeć siebie. W każdej chwili będziesz też mogła zadać mi pytanie czy poprosić o wsparcie – będę tam właśnie po to, żeby pomóc Ci pisać. Podczas wyjazdu stworzysz dłuższy tekst: opowiadanie, artykuł na blog albo rozdział powieści, a ja przeprowadzę Cię przez ten proces. Wesprę każdego indywidualnie, ale będzie też praca w grupie i wspólne zadania. Może z moją pomocą uda Ci się pokonać to, co jest dla Ciebie w pisaniu najtrudniejsze?

Zaczniemy w piątek od szukania inspiracji i wyznaczania sobie tematu. Odkryjemy o czym tak naprawdę, na głębszym poziomie, są historie, które chcemy spisać. Potem każdy stworzy plan swojego tekstu.

W sobotę będzie dużo czasu na pracę indywidualną, bo z gotowym planem, w pięknym, cichym otoczeniu stanie się to łatwiejsze. W zależności od potrzeb zrobimy też  jeden warsztat na wybrany przez uczestników temat, albo kilka warsztatów w mniejszych grupkach. Będzie czas na to, by zająć się Waszymi bohaterami, fabułą, opisem świata przedstawionego, językiem – tak, żeby każdy dostał dokładnie to, czego potrzebuje. Wieczorem zorganizujemy sobie wieczór pisarski przy lampionach w plenerze albo przy kominku – będziemy dzielić się swoją twórczością, wspierać nawzajem, inspirować. I delektować czasem tylko dla nas.

W niedzielę zakończymy wyjazd warsztatem, na którym dowiesz się, między innymi,  jak analitycznie czytać – także własne teksty. Będziemy pracować na tych, które powstaną podczas wyjazdu, żeby każdy wrócił do domu z profesjonalnie zredagowanym fragmentem  prozy. Gotowym, by zamieścić go na blogu albo wysłać do wydawnictwa.

Rezydencja artystyczna w Miłkowcu 2020

Możesz przywieźć komputer, albo zerwać z rutyną i przestawić się na pisanie ręczne – jak wolisz.

W cenie wyjazdu jest warsztat, indywidualne konsultacje ze mną, noclegi i wegetariańskie posiłki.

A to wszystko u schyłku lata, w Folwarku Miłkowiec, wśród zielonych łąk i lasów, w klimatycznych wnętrzach dawnej gorzelni. Śpimy w pięknych dwuosobowych pokojach z łazienkami, pracujemy w plenerze lub w przestronnej, przeznaczonej do tego sali w tym samym budynku.

Trzy dni dla twórczych dusz, które zasługują na dopieszczenie.

Do zobaczenia!

 

Miejsce: Folwark Miłkowiec

koszt: 890 zł (zaliczka 400 zł płatna przy zapisie)

zapisy: [email protected]

 

Warsztaty prowadzi Joanna Nałęcz

Joanna przez wiele lat tłumaczyła literaturę, teraz zajmuje się redakcją tekstów literackich, wspiera autorów w twórczym procesie i prowadzi warsztaty pisarskie Marii Kuli. Od niedawna w ramach współpracy z Marią próbuje swoich sił także w tworzeniu programów warsztatowych. Kocha długie spacery, lotniska i szeroko pojęty Wschód. A także środki komunikacji miejskiej, w których namiętnie podsłuchuje innych.

Strona internetowa Joanny
Facebook Joanny
Kanał na Youtube Joanny