ODOSOBNIENIE PISARSKIE

Villa Sattva

6 – 13 sierpnia 2022 r.

Kiedy zobaczyłam zdjęcia z Villi Sattva, od razu wiedziałam, że tam chcę was zabrać na Odosobnienie Pisarskie w 2022 roku. Przedwojenna szkoła odrestaurowana kilka lat temu z największą dbałością o szczegóły.

Piękna sala.

Cudowna jadalnia.

Potok górski z kaskadą wodospadów.

Leżaki, hamaki, las.

Widzę was w tym miejscu, widzę tam siebie, widzę tam nas.

Poprowadziłam już bardzo wiele wyjazdów pisarskich, a długie cztery. Powiem ci jak było: naraz spokojnie i relaksująco i intensywnie. Wiem, brzmi jak paradoks, ale dokładnie tak było! Za każdym razem było też inaczej, bo to, co się dzieje zależy od tego, kto przyjeżdża. To jak będzie w sierpniu, zależy więc też od Ciebie.

Natura ma dla mnie niesamowitą moc. I mogę Ci zagwarantować, że też ją poczujesz. Nic nie da się do tego porównać, do rozluźnienia, relaksu, odpoczynku, stanu głowy, ciała i serca, kiedy jesteśmy w naturze. To jak pracuje Twoja głowa i serce ma ogromny wpływ na Twoje pisanie. Mogę się założyć o wszystko, że w naturze będzie Ci się myśleć i pisać lepiej. 

Uwielbiam ciszę. I mogę się założyć, że jeśli jeszcze nie znasz jej magicznych właściwości, to je odkryjesz. Bez tysiąca bodźców, hałasu miasta, telewizora, klaksonów, dzwoniącego telefonu. W ciszy możesz wreszcie usłyszeć siebie. 

Praca w grupie to magia. Mimo że pisanie to przecież samotnicze zajęcie, to nie da się przecenić wsparcia osób, z którymi możesz się podzielić tym co czujesz, swoimi kłopotami i radościami, a one Cię zrozumieją! Wyobraź tylko sobie, że ktoś chce rozmawiać z Tobą o Twoim bohaterze godzinami. I nigdy nie ma dość! Że spotykasz osobę, która fascynuje się dokładnie tym samym gatunkiem, co ty i ma na półce te same ulubione książki. Taki wyjazd to jak powrót do domu, bo spotkasz osoby, które będą Ci bliskie. Być może latami.

Natura, cisza, grupa, rozmowa. Pisanie. 

Chcę Cię zabrać na Odosobnienie Pisarskie. Będziemy pisać osobno, bo każdy będzie miał tyle czasu dla siebie i tyle ciszy, ile będzie potrzebował. Będziemy pracować w grupie, podczas warsztatów i będziemy w grupie się wspierać, przy ognisku, przy pysznym obiedzie, w kręgu. Będziemy się śmiać do rozpuku i pewnie trochę płakać ze wzruszenia. Będziemy wędrować po lesie i łąkach, nurkować w strumieniu, leżeć na trawie i gapić się w niebo.  

Będziemy rozmawiać w cztery oczy o tym, co jest naprawdę ważne dla Ciebie, dla Twojego pisania. 

Będziemy w naturze, w przepięknym miejscu, gdzie ziemia i niebo, las, łąki i górski strumień będą nas wspierać i karmić. 

Zamieszkamy w Villi Sattva.

Z wegetariańskim pysznym jedzeniem (trzy posiłki dziennie, kawa i herbata bez ograniczeń), luksusowymi pokojami, przepiękną salą do naszych spotkań, potokiem za oknem, szumem drzew, lasem i całym pięknem natury .

W programie:

trzy pisarskie warsztaty grupowe

ćwiczenia/zadania pisarskie

spotkania w kręgu

możliwość konsultacji indywidualnej ze mną

nieskończona ilość rozmów, wskazówek, porad według potrzeb

bardzo dużo czasu na pisanie

ćwiczenia/zadania indywidualne

praca w parach i małych grupach

wieczór twórczości

dni wypełnione tylko pisaniem

leżakowanie, hamakowanie i kąpiele w strumieniu!

pyszne jedzenie

zawieranie nowych przyjaźni

Czas: 6 – 13 sierpnia 2022 r. 

Ilość miejsc ograniczona: 20

Miejsce: Villa Sattva, Jagniątków k/Szklarskiej Poręby

Cena warsztatu: 1600 zł

plus

Cena pobytu w Villi Sattva: 1540 zł 

(z 3 wegetariańskimi posiłkami dziennie)

(istnieje możliwość dopłaty do pokoju jednoosobowego 70 zł dziennie)

całość: 3140 zł

Przy zapisie obowiązuje bezwrotna zaliczka 500 zł. 

Oczywiście można płacić w ratach!

ZAPISY: [email protected]